Trwa ładowanie...
d2mzzro

Lotnisko w Symferopolu tymczasowo zamknięte

Międzynarodowy port lotniczy w stolicy Autonomicznej Republiki Krymskiej, Symferopolu, poinformowało w sobotę, że w związku z ograniczeniami przestrzeni lotniczej zostaje tymczasowo zamknięte. Nie przewiduje się żadnych startów ani lądowań na tym lotnisku.
Share
Uzbrojony patrol przy budynku w pobliżu lotniska w Symferopolu
Uzbrojony patrol przy budynku w pobliżu lotniska w SymferopoluŹródło: PAP/EPA, Fot: ARTUR SHVARTS
d2mzzro

- W związku z ograniczeniami w wykorzystywaniu przestrzeni lotniczej lotnisko zostaje tymczasowo zawiesza przyjmowanie lotu - poinformowały władze lotniska w specjalnym oświadczeniu.

W piątek grupa uzbrojonych ludzi w wojskowych mundurach bez dystynkcji opanowała lotnisko w Symferopolu. Później w piątek władze lotniska poinformowały, że lotnisko tymczasowo nie będzie przyjmować samolotów z Kijowa. O zajęcie portu władze w Kijowie oskarżyły Rosję.

Premier autonomicznej republiki Siergiej (Serhij) Aksjonow przyznał w sobotę, że żołnierze stacjonującej tu rosyjskiej Floty Czarnomorskiej "zaangażowani są" w ochronę najważniejszych obiektów na półwyspie.

- Wszystkie służby pracują w zwykłym trybie: Służba Bezpieczeństwa Ukrainy, MSW, prokuratura. Sytuacja w Autonomii jest pod kontrolą. Nawiązaliśmy przy tym współpracę z Flotą Czarnomorską w ochronie obiektów ważnych dla życia Autonomii - powiedział Aksjonow na posiedzeniu rządu.

d2mzzro

Podziel się opinią

Share
d2mzzro
d2mzzro
Więcej tematów