Trwa ładowanie...
d2atram
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Lotnisko w Symferopolu tymczasowo zamknięte

Międzynarodowy port lotniczy w stolicy Autonomicznej Republiki Krymskiej, Symferopolu, poinformowało w sobotę, że w związku z ograniczeniami przestrzeni lotniczej zostaje tymczasowo zamknięte. Nie przewiduje się żadnych startów ani lądowań na tym lotnisku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uzbrojony patrol przy budynku w pobliżu lotniska w Symferopolu
Uzbrojony patrol przy budynku w pobliżu lotniska w Symferopolu (PAP/EPA, Fot: ARTUR SHVARTS)
d2atram

- W związku z ograniczeniami w wykorzystywaniu przestrzeni lotniczej lotnisko zostaje tymczasowo zawiesza przyjmowanie lotu - poinformowały władze lotniska w specjalnym oświadczeniu.

W piątek grupa uzbrojonych ludzi w wojskowych mundurach bez dystynkcji opanowała lotnisko w Symferopolu. Później w piątek władze lotniska poinformowały, że lotnisko tymczasowo nie będzie przyjmować samolotów z Kijowa. O zajęcie portu władze w Kijowie oskarżyły Rosję.

Premier autonomicznej republiki Siergiej (Serhij) Aksjonow przyznał w sobotę, że żołnierze stacjonującej tu rosyjskiej Floty Czarnomorskiej "zaangażowani są" w ochronę najważniejszych obiektów na półwyspie.

- Wszystkie służby pracują w zwykłym trybie: Służba Bezpieczeństwa Ukrainy, MSW, prokuratura. Sytuacja w Autonomii jest pod kontrolą. Nawiązaliśmy przy tym współpracę z Flotą Czarnomorską w ochronie obiektów ważnych dla życia Autonomii - powiedział Aksjonow na posiedzeniu rządu.

d2atram

Podziel się opinią

Share

d2atram

d2atram
Więcej tematów