WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Lotnisko w Brukseli pozostanie zamknięte także w środę

• Poinformowały o tym władze portu lotniczego Zaventem
• Lotnisko będzie zamknięte ze względu na śledztwo i zniszczenia
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zniszczony przez wybuch terminal portu lotniczego Zaventem.
Zniszczony przez wybuch terminal portu lotniczego Zaventem. (PAP/EPA, Fot: LAURENT DUBRULE)
WP

Tuż po atakach odwołano wszystkie loty z i na brukselskie lotnisko. W sumie było to około 600 lotów, na które bilety wykupione miało około 60 tysięcy pasażerów.

Przewoźnicy lotniczy oferują możliwość bezpłatnego zwrotu biletów albo zmiany rezerwacji. Niektóre loty kierowane są na inne lotniska w Belgii i sąsiednich miastach niemieckich.

W hali odlotów brukselskiego lotniska doszło do dwóch eksplozji. Sprawcą jednej z nich był zamachowiec samobójca. Według wstępnych danych w zamachu zginęło 14 osób. Godzinę później doszło do ataku na stacji metra Maelbeek, gdzie zginęło 20 osób. W obu zamachach rannych zostało około 200 osób.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP