Trwa ładowanie...

Londyn. Trwa zbiórka podpisów pod budową pomnika Dywizjonu 303

Pomnik miałby powstać w centrum Londynu. Jednak na razie trwa zbiórka podpisów pod petycją, aby sprawą zajął się brytyjski rząd i parlament.

Share
Londyn. Trwa zbiórka podpisów pod budową pomnika Dywizjonu 303
Źródło: Wikimedia Commons CC BY-SA
d27wvey

"Zbudujmy 30-metrowy pomnik dla bohaterskich pilotów z Dywizjonu 303 walczących w bitwie o Anglię w 1940 r. Polacy nie zostali zaproszeni na brytyjską paradę zwycięstwa po zakończeniu wojny. Pomnik będzie okazją do podziękowania im za poświęcenie" – czytamy w petycji skierowanej do brytyjskiego rządu.

Zbiórka podpisów potrwa do 28 września. Mogą wziąć w niej udział tylko obywatele Wielkiej Brytanii lub rezydencji. Od początku maja zebrano na razie 7 tys. podpisów. Aby petycją zajął się brytyjski rząd potrzebnych jest 10 tys. podpisów. Pomysł może być też rozpatrzony przez parlament, ale do tego potrzeba 100 tys. podpisów.

d27wvey

Za petycją stoi Jan Żyliński, który kilka lat temu zasłynął wyzwaniem na pojedynek na szable Nigela Farage'a. Lider nacjonalistycznej partii UKiP w czasie kampanii wyborczej ostro atakował imigrantów, w tym Polaków, co zdenerwowała Żylińskiego. A później sam wystartował w wyborach na burmistrza Londynu.

Zobacz także: Spektakularna historia upadku. Z globalnej marki stali się firmą z zaledwie jednym sklepem w Stanach Zjednoczonych

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d27wvey

Podziel się opinią

Share
d27wvey
d27wvey
Więcej tematów