Trwa ładowanie...
d4k7vof
IAR

Londyn: czuwanie w intencji, zastrzelonego przez policję, Marka Duggana

W londyńskiej dzielnicy Tottenham, przed komisariatem policji, zebrało się około pięciuset osób, aby wyrazić poparcie dla rodziny Marka Duggana, zastrzelonego przez policję podczas próby aresztowania. Jego śmierć w sierpniu 2011 roku sprowokowała zamieszki, rabunki i podpalenia w kilku miastach Anglii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Londyn: czuwanie w intencji, zastrzelonego przez policję, Marka Duggana
(WP.PL, Fot: Paweł Kozioł)
d4k7vof

Kiedy w środę zakończyło się dochodzenie sądowe w sprawie okoliczności zastrzelenia 29-letniego Marka Duggana, ława przysięgłych orzekła, że policja nie złamała prawa, Decyzja ta zapadła pomimo faktu, że - jak się okazało - mężczyzna nie miał przy sobie broni, co podejrzewali funkcjonariusze.

Werdykt wywołał głośne protesty ze strony rodziny i przyjaciół zabitego, przekonanych, że policja z premedytacją dokonała egzekucji Duggana.

Rodzina utrzymuje, że Mark Duggan nie był groźnym gangsterem i handlarzem narkotyków, jak twierdzi policja, lecz spokojnym ojcem sześciorga dzieci. Wcześniej apele rodziny o spokój podczas manifestacji chwalili sam premier David Cameron i komendant Scotland Yardu. Jednak, na wszelki wypadek, policja przygotowała w sobotę dużą operację, aby zapobiec ewentualnemu wybuchowi zamieszek.

d4k7vof

Podziel się opinią

Share
d4k7vof
d4k7vof
Więcej tematów