Trwa ładowanie...
d2se2iw

Londyn. 18-letni Polak skazany. Posiadał materiały terrorystyczne

Wielka Brytania. 18-letni Jacek T. został skazany na cztery lata więzienia. Powód? Posiadanie materiałów mogących służyć do przeprowadzenia zamachów terrorystycznych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Londyn. 18-letni Polak skazany za materiały terrorystyczne
Londyn. 18-letni Polak skazany za materiały terrorystyczne (iStock.com)
d2se2iw

Polak mieszkał w High Wycombe pod Londynem. Został aresztowany w lutym na lotnisku w Luton. Policjanci znaleźli przy nim m.in. tym instrukcje, jak samodzielnie robić ładunki wybuchowe i broń palną oraz teksty wychwalające Adolfa Hitlera i treści satanistyczne.

W telefonie znaleziono również zdjęcie 18-letnim Oskarem D.-K. W czerwcu został skazany za podżeganie do zabicia księcia Harry'ego.

Zdaniem szefa wydziału antyterrorystycznego londyńskiej policji Richarda Smitha, "obsesja Jacka T. na punkcie neonazizmu, terroryzmu i uzbrojenia nie była niewinną ciekawością".

d2se2iw

Zobacz też: Dziennikarka wzięła ślub z partnerką. Polski sąd zajął stanowisko

- Instrukcje zebrane przez Jacka T. mogły zapewnić każdemu, kto by miał odpowiednie materiały, wystarczające wskazówki do zrobienia materiałów wybuchowych i broni palnej mogącej spowodować śmierć bądź poważne obrażenia - powiedział Smith.

W ocenie sądu 18-latek prezentuje "skrajnie prawicowe, ekstremistyczne poglądy" i "przestępcę szczególnie niebezpiecznego".

d2se2iw

Podczas procesu przytoczono notatki, jakie Polak sporządził w areszcie. "Wypełnijmy nasze serca terrorem, a ulice Londynu zalejmy krwią" - można przeczytać w jednej z nich. Z kolei na nagraniu na poczcie głosowej mówił, że jego "marzeniem" jest przeprowadzenie ataku terrorystycznego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2se2iw

Podziel się opinią

Share

d2se2iw

d2se2iw
Więcej tematów