ycipk-2yao69

Londyn. 18-letni Polak skazany. Posiadał materiały terrorystyczne

Wielka Brytania. 18-letni Jacek T. został skazany na cztery lata więzienia. Powód? Posiadanie materiałów mogących służyć do przeprowadzenia zamachów terrorystycznych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Londyn. 18-letni Polak skazany za materiały terrorystyczne
Londyn. 18-letni Polak skazany za materiały terrorystyczne (iStock.com)
ycipk-2yao69

Polak mieszkał w High Wycombe pod Londynem. Został aresztowany w lutym na lotnisku w Luton. Policjanci znaleźli przy nim m.in. tym instrukcje, jak samodzielnie robić ładunki wybuchowe i broń palną oraz teksty wychwalające Adolfa Hitlera i treści satanistyczne.

W telefonie znaleziono również zdjęcie 18-letnim Oskarem D.-K. W czerwcu został skazany za podżeganie do zabicia księcia Harry'ego.

Zdaniem szefa wydziału antyterrorystycznego londyńskiej policji Richarda Smitha, "obsesja Jacka T. na punkcie neonazizmu, terroryzmu i uzbrojenia nie była niewinną ciekawością".

ycipk-2yao69

Zobacz też: Dziennikarka wzięła ślub z partnerką. Polski sąd zajął stanowisko

- Instrukcje zebrane przez Jacka T. mogły zapewnić każdemu, kto by miał odpowiednie materiały, wystarczające wskazówki do zrobienia materiałów wybuchowych i broni palnej mogącej spowodować śmierć bądź poważne obrażenia - powiedział Smith.

W ocenie sądu 18-latek prezentuje "skrajnie prawicowe, ekstremistyczne poglądy" i "przestępcę szczególnie niebezpiecznego".

ycipk-2yao69

Podczas procesu przytoczono notatki, jakie Polak sporządził w areszcie. "Wypełnijmy nasze serca terrorem, a ulice Londynu zalejmy krwią" - można przeczytać w jednej z nich. Z kolei na nagraniu na poczcie głosowej mówił, że jego "marzeniem" jest przeprowadzenie ataku terrorystycznego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2yao69

ycipk-2yao69
ycipk-2yao69