Trwa ładowanie...
d36hyd2

Łódź. Zawaliło się skrzydło kamienicy przy ul. Rewolucji 1905 r.

Łódź. Kolejna katastrofa budowlana. Zawaliło się skrzydło XIX-wiecznej, remontowanej kamienicy przy ul. Rewolucji 1905 r. Na miejscu pracują strażacy. Na razie nie ma informacji o ofiarach.
Share
Łódź. Runęła kolejna kamienica przeznaczona do remontu przy ul. Rewolucji 1905 r.
Łódź. Runęła kolejna kamienica przeznaczona do remontu przy ul. Rewolucji 1905 r.Źródło: KM PSP w Łodzi
d36hyd2

Łódź. Zawaliło się skrzydło kamienicy przy ul. Rewolucji 1905 roku numer 29. Strażacy muszą sprawdzić, czy w gruzowisku nie ma osób poszkodowanych. Na miejscu pracują 4 zastępy PSP, Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza "Łódź" oraz Grupa Ratownictwa Specjalistycznego OSP Łódź-Jędrzejów.

Zobacz także: Gliwice. Tragiczny wypadek podczas remontu kamienicy. Pod robotnikami zawalił się dach

- Nikt spośród pracowników , którzy prowadzili tam prace budowlane nie został poszkodowany - powiedział WP rzecznik łódzkich strażaków mł. og. Łukasz Górczyński. - Jednak w przyległych murowanych komórkach mogły przebywać osoby bezdomne. Na razie jednak nie możemy wpuścić do kamienicy strażaków, służby inzynieryjne sprawdzają, czy budynek jest stabilny - dodał.

Ulica Rewolucji w miejscu katastrofy jest całkowicie zamknięta dla ruchu. Jadące tamtędy autobusowy - jak informuje MPK Łódź - kierowane są objazdem.

d36hyd2

Zobacz także: Bytom. Zawaliła się część kamienicy. Nie można przeszukać gruzów

Łódź: kolejna katastrofa w rewitalizowanej kamienicy

Na początku września runęły trzy stropy kamienicy przy ul. Rewolucji numer 31, przylegającej do budynku, którego ściana runęła w piątek. Trwały w niej prace rozbiórkowe przed remontem, który miał rozpocząć się za kilka dni. Budynek został później rozebrany na wniosek Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Obie kamienice wpisane były do rejestru zabytków.

   google maps
Źródło: google maps

- Musieliśmy wówczas ewakuować mieszkańców leżącej obok kamienicy, bo obawialiśmy się, że frontowa ściana budynku może runąć w ich stronę. Tym razem zawaliła się ściana z tyłu kamienicy, nie ma więc takiego zagrożenia - powiedział WP mł. og. Górczyński.

d36hyd2

Łódź: miasto apeluje do rządu o pomoc finansową

Po katastrofie we wrześniu władze Łodzi zaapelowały do rządu o wsparcie finansowe przy prowadzeniu remontów budynków będących w złym stanie technicznym i grożących zawaleniem. - Potrzebujemy konkretnych działań i pieniędzy, bo ścigamy się z czasem - mówił wiceprezydent miasta Krzysztof Piątkowski.

   google maps
Źródło: google maps

Wiceprezydent zapewnił, że magistrat robi wiele w tym zakresie, przeznaczając setki milionów złotych na remonty kamienic. Dodał, że miasto zarządza wieloma kamienicami w imieniu Skarbu Państwa i dlatego - jak zaznaczył - pomoc państwa jest "absolutnie uzasadniona".

- Potrzebujemy konkretnych działań, konkretnych programów, pieniędzy na rewitalizację miejskich kamienic, które budowano ponad sto lat temu. Często budowano je w pośpiechu i bez fundamentów, a potem przez kilkadziesiąt lat w ogóle ich nie remontowano. Ich modernizacja na gruntowną skalę zaczęła się w ostatniej dekadzie - dodał.

d36hyd2

Podziel się opinią

Share
d36hyd2
d36hyd2
Więcej tematów