WP

Łódź: policjanci mogą masowo pójść na zwolnienia lekarskie

Policjantów jest za mało i są przepracowani. Do tego dochodzi brak porozumienia z MSWiA ws. postulatów związkowców. Dlatego łódzcy funkcjonariusze mają myśleć o zwolnieniach lekarskich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W łódzkim garnizonie policjanci są przemęczeni
W łódzkim garnizonie policjanci są przemęczeni (WP.PL, Fot: Maciej Stanik)
WP

Wiadomość z pomysłem krąży wśród łódzkich policjantów. Wyborcza.pl dotarła do maila, w którym funkcjonariusze oddziałów prewencji czy ruchu drogowego namawiani są, aby od 1 listopada pójść na 11 dni zwolnienia lekarskiego. Podobne propozycje mają pojawiać się też na Śląsku.

Pomysł wynika z nastrojów wśród policjantów i przeciągającymi się rozmowami z ministerstwem. Co się stanie, jeśli funkcjonariusze pójdą masowo na zwolnienia? Może dojść do problemów przy "Akcji Znicz" i zabezpieczeniu 11 listopada, kiedy do Warszawy ściągane są posiłki spoza stolicy.

NSZZ Policjantów deklaruje, że nigdy nie namawiało funkcjonariuszy na pójście na zwolnienia w celu manifestacji swoich żądań. – Chcemy wywrzeć presję na władzę, a nie na ludzi – powiedział serwisowi przewodniczącego łódzkiego związku Krzysztof Balcer.

WP

Jednak związkowcy nie wykluczają masowych zwolnień lekarskich, ale z innego powodu. To braki kadrowe w łódzkim garnizonie, przemęczenie oraz okres przeziębień.

*Zobacz także: Michał Kamiński: klęska Morawieckiego byłaby klęską Kaczyńskiego *

WP

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

Polub WP Wiadomości
WP
WP