Trwa ładowanie...
d39wab6

Łódź: oboiści i fagociści stanęli w szranki

Uroczystym koncertem w Filharmonii Łódzkiej
rozpoczął się w poniedziałek Międzynarodowy Akademicki Konkurs
Oboistów i Fagocistów.

d39wab6
d39wab6

W konkursie startuje 47 studentów z Polski, Rosji, Białorusi, Litwy, Ukrainy, Niemiec, Holandii i Anglii.

W koncercie inauguracyjnym wystąpiła orkiestra Rubinstein Sinfonietta oraz soliści grający na oboju i fagocie. W programie znalazły się Koncert fagotowy B-dur Wolfganga Amadeusza Mozarta, Trzy arie na obój i orkiestrę smyczkową Georga Friedricha Haendla, Tafelmusik Georga Philippa Telemanna oraz Koncert na dwa oboje Tomasa Albioniego.

Ideą konkursu jest promowanie najlepszych instrumentalistów z polskich i zagranicznych uczelni muzycznych. Konkurs ma służyć też podnoszeniu poziomu uczestniczących w nim artystów - powiedział dyrektor konkursu prof. Józef Ciepłucha z łódzkiej Akademii Muzycznej.

Pierwsza edycja Akademickiego Konkursu Oboistów i Fagocistów, organizowanego co trzy lata przez Akademię Muzyczną w Łodzi, odbyła się w 1996 roku. Jest to kontynuacja ogólnopolskich konkursów, które organizowane były od końca lat 60.

W dotychczasowych edycjach konkursu startowali tylko studenci szkół muzycznych z Polski; tegoroczny konkurs jest pierwszym z udziałem studentów z zagranicy.

W trzyetapowym konkursie muzycy rywalizować będą o nagrody pieniężne oraz wysokiej klasy instrumenty - fagot o wartości 40 tys. zł oraz obój wart ponad 25 tys. zł.

Imprezę zakończy w sobotę koncert laureatów. (and)

d39wab6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39wab6
Więcej tematów