Trwa ładowanie...
d2qw8sw

Łódź: oboiści i fagociści stanęli w szranki

Uroczystym koncertem w Filharmonii Łódzkiej
rozpoczął się w poniedziałek Międzynarodowy Akademicki Konkurs
Oboistów i Fagocistów.

d2qw8sw
d2qw8sw

W konkursie startuje 47 studentów z Polski, Rosji, Białorusi, Litwy, Ukrainy, Niemiec, Holandii i Anglii.

W koncercie inauguracyjnym wystąpiła orkiestra Rubinstein Sinfonietta oraz soliści grający na oboju i fagocie. W programie znalazły się Koncert fagotowy B-dur Wolfganga Amadeusza Mozarta, Trzy arie na obój i orkiestrę smyczkową Georga Friedricha Haendla, Tafelmusik Georga Philippa Telemanna oraz Koncert na dwa oboje Tomasa Albioniego.

Ideą konkursu jest promowanie najlepszych instrumentalistów z polskich i zagranicznych uczelni muzycznych. Konkurs ma służyć też podnoszeniu poziomu uczestniczących w nim artystów - powiedział dyrektor konkursu prof. Józef Ciepłucha z łódzkiej Akademii Muzycznej.

Pierwsza edycja Akademickiego Konkursu Oboistów i Fagocistów, organizowanego co trzy lata przez Akademię Muzyczną w Łodzi, odbyła się w 1996 roku. Jest to kontynuacja ogólnopolskich konkursów, które organizowane były od końca lat 60.

W dotychczasowych edycjach konkursu startowali tylko studenci szkół muzycznych z Polski; tegoroczny konkurs jest pierwszym z udziałem studentów z zagranicy.

W trzyetapowym konkursie muzycy rywalizować będą o nagrody pieniężne oraz wysokiej klasy instrumenty - fagot o wartości 40 tys. zł oraz obój wart ponad 25 tys. zł.

Imprezę zakończy w sobotę koncert laureatów. (and)

d2qw8sw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qw8sw
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj