Trwa ładowanie...
d42u9tn

Łódź. Lekarz wystawiał fikcyjne zwolnienia. Został zatrzymany

Policja ujęła 54-letniego lekarza z Łodzi. Mężczyzna miał wystawiać zwolnienia bez przeprowadzania badań lub sugerować chorobę, której pacjent nie miał. Czasem otrzymywał za to pieniądze, alkohol i perfumy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Łódź. Zatrzymano lekarza. Mężczyzna przyznał się do winy
Łódź. Zatrzymano lekarza. Mężczyzna przyznał się do winy (PAP)
d42u9tn

Mężczyzna usłyszał 34 zarzuty. 54-letni lekarz przyznał się do winy. Prokurator zastosował wobec niego poręczenie majątkowe w wysokości 25 tys. zł, zawieszenie wykonywania zawodu lekarza, w tym lekarza sądowego, oraz zakaz opuszczania kraju.

Grozi mu do 10 lat więzienia. Lekarz został zatrzymany w poniedziałek.

Śledczy ustalili, że 54-latek poświadczał nieprawdę w dokumentacji medycznej. Wystawiał zwolnienia lekarskie bez przeprowadzania badań lub sugerując chorobę, której pacjent nie miał.

d42u9tn

Zobacz też: Lockdown w Polsce na święta? Leszek Miller nie ma złudzeń

Mężczyzna korzystał również z uprawnień lekarza sądowego w niewłaściwy sposób. Wystawiał zaświadczenia o niezdolności do udziału w czynnościach procesowych, które były niezgodne z prawdą.

- W pewnych sytuacjach, w związku z wystawieniem poświadczających nieprawdę zaświadczeń lekarskich, otrzymywał gratyfikację finansową: pieniądze, alkohol czy perfumy - powiedziała w rozmowie z PAP podkom. Aneta Sobieraj z łódzkiej policji.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d42u9tn

Podziel się opinią

Share
d42u9tn
d42u9tn
Więcej tematów