Trwa ładowanie...

Lockdown w Polsce. Jasne stanowisko rządu. Polacy zabrali głos

Wraz z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem rząd rozważa wprowadzenie nowych obostrzeń. Pod uwagę brane było także wprowadzenie lockdownu w Polsce. Czy Polacy chcieliby powrotu restrykcyjnych obostrzeń?

Lockdown w Polsce. Polacy zabrali głosLockdown w Polsce. Polacy zabrali głosŹródło: Pixabay
d4a85ie
d4a85ie

Lockdown w Polsce. Polacy zabrali głos

Wszyscy w pamięci mamy sytuację z marca i kwietnia, gdy po wybuchu pandemii koronawirusa rząd wprowadził lockdown. Polacy zobowiązani byli do tego, by przebywać w domach, a przemieszczać mogli się tylko w ważnych przypadkach. Zamknięte były zakłady pracy, szkoły, przedszkola czy galerie handlowe. Działały sklepy, przed którymi ciągnęły się długie kolejki.

Wtedy w Polsce było kilkaset nowych przypadków zakażenia koronawirusem dziennie. Od kilku tygodniu dzienne przyrosty liczone są w tysiącach. 15 października było to 8 099 potwierdzonych przypadków. Czy będzie wprowadzony lockdown w Polsce? Aż 64 proc. badanych nie chce wprowadzenia drugiego lockdownu - wynika z badania na panelu Ariadna. Taka decyzja rządu wiązałaby się z zamrożeniem dużej części gospodarki i życia społecznego. Zamknięte zostałyby centra handlowe, restauracje, obiekty sportowe, siłownie, salony fryzjerskie i kosmetyczne itp.

Lockdown w Polsce. Jasne stanowisko rządu

Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki wykluczył wprowadzenie lockdownu. - Albo brak obostrzeń, albo całkowity lockdown. Ale jest inna droga - powiedział Morawiecki. Przypomniał, że kilka krajów w Europie już zdecydowało się na wprowadzenie lockdownu.

- To są sygnały, które potrafimy interpretować. Chcemy wprowadzić obostrzenia, które będą nas chroniły przed rozprzestrzenianiem koronawirusa, ale chcemy też uchronić gospodarkę - dodał premier.

Zakaz sprzedaży alkoholu od godziny 19? Wiceminister Marcin Horała: różne rozwiązania są anlizowane

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4a85ie
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4a85ie
Więcej tematów