Trwa ładowanie...

Lockdown w Irlandii Północnej. Ma trwać cztery tygodnie

Lockdown zdecydowały się wprowadzić władze Irlandii Północnej. To efekt rosnącej liczby osób zakażonych koronawirusem. Lockdown ma trwać cztery tygodnie.

Share
Koronawirus. Lockdown w Irlandii Północnej
Koronawirus. Lockdown w Irlandii PółnocnejŹródło: Pixabay
d32dtrs

Lockdown w Irlandii Północnej

Od piątku w Irlandii Północnej ma obowiązywać czterotygodniowy lockdown. Jego celem jest ograniczenie liczby zakażeń koronawirusem w kraju. Zamknięte zostaną puby, bary, restauracje i kawiarnie. Dozwolona będzie jedynie sprzedaż na wynos i z dostawą, ale najpóźniej do godziny 23:00.

Zakaz dotyczyć będzie również sprzedaży alkoholu po godzinie 20:00. Na czas lockdownu wstrzymane zostaną wszystkie usługi wymagające bliskiego kontaktu między ludźmi. To oznacza, że zamknięte zostaną salony fryzjerskie i kosmetyczne. Rząd Irlandii Północnej zaleca swoim obywatelom pracę zdalną i unikanie przemieszczania się. Do tego zamknięte zostaną szkoły.

d32dtrs

Lockdown ma trwać cztery tygodnie

Nie będzie dozwolone uprawianie sportów w zamkniętych pomieszczeniach z wyjątkiem sportu zawodowego. Otwarte będą siłownie, gdzie będą odbywać się tylko ćwiczenia indywidualne. W ślubach i pogrzebach udział może wziąć maksymalnie 25 osób. Zakazana jest organizacja wesel. Takie ograniczenia mają obowiązywać przez cztery tygodnie.

Szefowa regionalnego rządu Arlene Foster podczas przemówienia w parlamencie mówiła, że nie było innej możliwości niż wprowadzenie lockdownu. - Nie podejmujemy tego kroku lekkomyślnie. Musi nastąpić zmiana, zarówno jeśli chodzi o liczby, jak i powrót do podstaw społecznego dystansu i wiem, że wszyscy będą chcieli razem nad tym pracować. Małe działania mogą mieć duży i ważny wkład w walkę z koronawirusem - cytuje Foster Polska Agencja Prasowa.

"To szopka". Do rozmowy włącza się Dworczyk. Ostra wymiana zdań

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d32dtrs

Podziel się opinią

Share
d32dtrs
d32dtrs
Więcej tematów