PolskaLitwa. Morawiecki życzył "dumy z Polski"

Litwa. Morawiecki życzył "dumy z Polski"

"Nie ma piękniejszego kraju niż nasza ojczyzna" - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas niedzielnej wizyty na Litwie. W Dniu Flagi RP oraz Dniu Polonii i Polaków za Granicą obchodzonym 2 maja, szef polskiego rządu życzył Polakom żyjącym poza granicami kraju dumy z Polski.

Premier Morawiecki złożył wizytę na Cmentarzu w Rossie
Premier Morawiecki złożył wizytę na Cmentarzu w Rossie
Źródło zdjęć: © PAP/Andrzej Lange

W niedzielę 2 maja premier Mateusz Morawiecki złożył wizytę na Litwie. Spotkał się tam z premier Ingridą Simonyte. Szef polskiego rządu odwiedził także Cmentarz na Rossie.

Morawiecki podczas wizyty spotkał się z Polonią. Wraz z premier Litwy wzięli udział w inauguracji rozbudowy Domu Kultury Polskiej.

Niedzielna podróż premiera zorganizowana w Dniu Flagi RP oraz Dniu Polonii i Polaków za Granicą była okazją do złożenia życzeń rodakom mieszkającym poza granicami kraju.

Zobacz także: Cymański o wsparciu. "Politykiem się bywa, człowiekiem się jest"

- Wszystkim Polakom rozsianym po całym świecie życzę dumy z Polski i żeby wszyscy państwo potrafili łączność z Polską utrzymać jak najdłużej, bo nie ma piękniejszego kraju niż nasza ojczyzna – mówił cytowany przez PAP premier Mateusz Morawiecki w Wilnie.

Współpraca z Litwą barwna i szeroka

Mateusz Morawiecki nawiązał także do współpracy z rządem Litwy. Jak podkreślił, "paleta barw współpracy między Polską i Litwą jest bardzo szeroka".

- Bardzo cieszę się, że mogłem spotkać się z rodakami tutaj w Wilnie, w przeddzień świętowania Konstytucji 3 Maja. Wspólnie porozmawialiśmy o problemach, które trapią polską mniejszość na Litwie, ale też o nadziejach, szansach. Coraz więcej nadziei wiążemy z bliską polsko-litewską współpracą. Nie tylko na niwie gospodarczej i politycznej, ale właśnie oświatowej i kulturalnej – mówił premier.

Język przeszłości i historii łączy dwa narody

Dodał, iż jest przekonany, że "język przeszłości i historii, który tutaj na Rossie i w Wilnie jest tak bardzo głośny, tak mocno słyszany, jest językiem jednocześnie przyszłości".

- Językiem, który wiąże nasze dwa narody nie tylko wspaniałą historią, ale także przyszłością, różnymi interesami, więzami kulturowymi, gospodarczymi i politycznymi - dodał Morawiecki.

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (381)