Trwa ładowanie...
d36faep

Lista wyborcza. Kandydaci na prezydenta w II turze wyborów 2020

Na kogo można głosować w II turze wyborów prezydenckich? Jacy kandydaci znajdują się na liście wyborczej?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lista wyborcza. Kandydaci na prezydenta w II turze wyborów 2020
Lista wyborcza. Kandydaci na prezydenta w II turze wyborów 2020 (Pixabay)
d36faep

W I turze wyborów prezydenckich 2020, która odbyła się 28 czerwca, lista wyborcza zawierała nazwiska aż jedenastu kandydatów.Byli to: Robert Biedroń, Krzysztof Bosak, Andrzej Duda, Szymon Hołownia, Marek Jakubiak, Władysław Kosiniak-Kamysz, Mirosław Piotrowski, Paweł Tanajno, Rafał Trzaskowski, Waldemar Witkowski i Stanisław Żółtek. Po głosowaniu, do II tury wyborów 2020 zaklasyfikowali się dwaj kandydaci: Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. To oni 12 lipca znajdą się na liście wyborczej.

Lista wyborcza. Wybory prezydenckie 2020, II tura

W niedzielę 12 lipca wyborcy ponownie ruszą do lokaliwyborczych, by zagłosować. Tym razem lista wyborcza będzie całkiem inna niż w I turze. Będą się na niej znajdować tylko dwa nazwiska. Na liście kandydatów są ci, którzy w I turze otrzymali najwięcej głosów.

d36faep

Lista wyborcza. Kto się na niej znajduje?

Jaka jest lista kandydatów na prezydenta w II turze wyborów 2020? 12 lipca głosować będzie można na jednego z dwóch kandydatów. Są to:

- Andrzej Sebastian Duda (l. 48) – obecny Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

- Rafał Kazimierz Trzaskowski (l. 48) – aktualny Prezydent m. st. Warszawy

d36faep

Oprócz listy kandydatów, karta do głosowania powinna mieć dwie pieczęci: Pieczęć Państwowej Komisji Wyborczej (nadrukowana na karcie, ma kolor czarny) i pieczęć obwodowej komisji wyborczej (dowolny kolor). Warto wiedzieć, że karta do głosowania, na której znajduje się lista wyborcza, ma ścięty prawy górny róg, co jest niezbędne dla umożliwienia oddania głosu osobom niewidomym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d36faep

Podziel się opinią

Share

d36faep

d36faep
Więcej tematów