Trwa ładowanie...

Lista 50 najbogatszych Polek 2019. Anna Lewandowska Przed Ewą Chodakowską, jednak do liderki Dominiki Kulczyk wiele jej brakuje

Wprost opublikował Listę 50 najbogatszych Polek 2019. Samodzielną liderką tego zestawienia po raz kolejny została Dominika Kulczyk z majątkiem 9 mld zł. Podium uzupełniły Barbara Komorowska (majątek: 2 mld zł) i Grażyna Kulczyk z majątkiem 1,7 mld zł.

Share
Lista 50 najbogatszych Polek 2019. Anna Lewandowska Przed Ewą Chodakowską, jednak do liderki Dominiki Kulczyk wiele jej brakuje
Źródło: East News, Fot: Lukasz Szelag/REPORTER
d360i4p

Dominika Kulczyk, spadkobierczyni Jana Kulczyka już po raz kolejny zdominowała listę najbogatszych Polek. Zwyciężczyni rankingu na co dzień związana jest z Kulczyk Foundation i Kulczyk Investments. W ciągu roku majątek Dominiki Kulczyk wzrósł o 2 mld zł i wynosi 9 mld zł.

Wiceliderką rankingu najbogatszych Polek została Barbara Komorowska. Jest ona największym udziałowcem firmy Bakoma, a wraz z mężem jest również właścicielką: firmy Polskie Młyny, spółki Komagra i firmy Bioagra-Oil. Jej majątek wynosi 2 mld zł i na przestrzeni roku wzrósł 0,05 mld zł.

d360i4p

Top 3 zestawienia zamknęła Grażyna Kulczyk, wdowa po Janie Kulczyku, której majątek tak samo, jak przed rokiem wynosi 1,7 mld zł.

Lista 50 najbogatszych Polek. Anna Lewandowska przed Ewą Chodakowską

Na liście najbogatszych Polek znalazły się również trzy panie na co dzień kojarzone ze światem sportu. Najbogatszą z nich jest Anna Lewandowska. Żona piłkarza Roberta Lewandowskiego bardzo dobrze radzi sobie w świecie show-biznesu. Jest też trenerem personalnym i dietetykiem, a jej majątek robi spore wrażenie. Wprost podaje, że jej majątek w 2019 roku wyniósł 231 mln zł (w 2018 roku były to 204 mln zł), co dało jej 23, miejsce w zestawieniu. Przed rokiem Lewandowska uplasowała się na 22. miejscu.

Daleko za plecami koleżanki z branży została Ewa Chodakowska. Znana instruktor fitness, trener personalna i dietetyk zgromadziła majątek liczący 178 mln zł, co zapewniło jej 33. miejsce na liście najbogatszych Polek. Przed rokiem Wprost szacował majątek Chodakowskiej na 130 mln zł, co dawało jej 31. miejsce w zestawieniu.

W rankingu najbogatszych Polek 2019 znalazła się również Agnieszka Radwańska. Była polska tenisistka, może pochwalić się majątkiem liczącym 95 mln zł i 41. miejscem w tegorocznym zestawieniu. Przed rokiem majątek Radwańskiej wynosił 102 mln zł, a sportsmenka zajmowała 34. miejsce w rankingu najbogatszych Polek.

Zestawienie najbogatszych Polek zamknęła Justyna Wyciślok, której majątek szacuje się na 52 mln zł.

Źródło: Wprost

d360i4p

Podziel się opinią

Share
d360i4p
d360i4p
Więcej tematów