Trwa ładowanie...
d1x9p0x
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Lista 373 dzieci zabitych w Strefie Gazy w brytyjskich dziennikach

Brytyjska organizacja pozarządowa Save the Children (ang. Ratuj dzieci) opublikowała w głównych brytyjskich dziennikach pełnostronicową listę 373 dzieci zabitych w czasie izraelskiej ofensywy w Strefie Gazy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzieci z Karaczi protestują przeciwko izraelskiej ofensywie w Strefie Gazy
Dzieci z Karaczi protestują przeciwko izraelskiej ofensywie w Strefie Gazy (PAP/EPA, Fot: SHAHZAIB AKBER)
d1x9p0x

Lista zatytułowana "Pamięci 373 dzieci zabitych w Gazie" wymienia wiek i imiona dzieci zabitych między 8 lipca a 3 sierpnia; ich liczbę podała ONZ i palestyński minister zdrowia. Save the Children wykupiła do jej opublikowania miejsce w "Guardianie", "Timesie", "Daily Telegraph" i "Independencie".

"Pomóżcie nam zagwarantować, że to ostatnie" zabite dzieci - pisze Save the Children pod listą, apelując o "stały rozejm".

"Dla dobra dzieci i ich rodzin mamy nadzieję, że rozejm będzie trwały. To absolutnie konieczne, ponieważ istotne usługi w Gazie są całkowicie zniszczone i trudno jest nam dotrzeć do dzieci, najbardziej narażonych w tym konflikcie" - podał w oświadczeniu David Hassell z brytyjskie organizacji pozarządowej.

d1x9p0x

Według niego "72 godziny nie wystarczą, by stawić czoło ogromowi zniszczeń i potrzeb humanitarnych".

Według palestyńskiego ministerstwa zdrowia od początku ofensywy rozpoczętej 8 lipca zginęło 1875 ludzi, w tym 430 dzieci i młodzieży oraz 243 kobiety. Po stronie izraelskiej liczba ofiar wyniosła 64 żołnierzy i trzech cywilów.

d1x9p0x

Podziel się opinią

Share

d1x9p0x

d1x9p0x
Więcej tematów