Trwa ładowanie...
dllu4j2

List nie doszedł? Coraz więcej pracowników poczty na L4

Pracownicy Poczty Polskiej masowo korzystają ze zwolnień lekarskich. Akcja nielicznych oddziałów zaczyna przeradzać się w coraz większy protest.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najliczniejszą grupą na L4 są podobno listonosze
Najliczniejszą grupą na L4 są podobno listonosze (East News)
dllu4j2

"Sygnały o zwolnieniach lekarskich płyną m.in. z Wrocławia, Częstochowy, Opola i Wadowic. W sumie chodzi o kilkanaście miast. Związki zawodowe działające w ramach Poczty Polskiej przyznają, że z wielu miejscach pracownicy rzeczywiście nagle 'zachorowali'" - informuje RMF FM.

Listonosze i pracownicy poszczególnych oddziałów organizują się na forach i w mediach społecznościowych. To tam informują o masowych zwolnieniach w kolejnych miasta i namawiają kolegów z branży do twardego akcentowania swoich warunków.

Oficjalną listę postulatów przygotowują podobno przedstawiciele związku zawodowego.

dllu4j2

Zobacz także: Przez 36 lat roznosił listy, aż nagle został zwolniony. Wstawili się za nim mieszkańcy

Chcą m.in. wypłaty zaległych premii

Nieoficjalnie słychać, że protestujący chcą 1 tys. zł podwyżki i wypłaty po 400 zł premii świątecznych za lata 2017 i 2018.

Poza tym domagają się wprowadzenia płatnych nadgodzin, przywrócenia do pracy zwolnionych w 2017 pracowników oraz zakazu organizowania imprez integracyjnych dla kierownictwa i dyrektorów ze środków socjalnych.

dllu4j2

Najliczniejszą grupą na L4 są podobno listonosze. Ich nieobecność może oznaczać problemy i opóźnienia w dostarczaniu przesyłek.

Stanowisko Poczty Polskiej: "Nie odnotowujemy wzmożenia absencji chorobowych"

Swoją ocenę bieżącej sytuacji przesłało nam również biuro prasowe Poczty Polskiej. Czytamy w nim, że poczta "funkcjonuje płynnie i bez zakłóceń".

"Wszystkie usługi świadczone przez spółkę są realizowane w zwyczajnym trybie. Nie odnotowujemy wzmożenia absencji chorobowych. Odsetek pracowników przebywających na zwolnieniu lekarskim jest standardowy dla sezonu zimowego nie przekracza poziomu, którego nie bylibyśmy w stanie uzupełnić rezerwami.

dllu4j2

Pragniemy zapewnić, że Poczta Polska działa zgodnie z przepisami Kodeksu Pracy, a jako największy pracodawca w Polsce i instytucja zaufania publicznego jest szczególnie wrażliwa na wszelkie przypadki łamania prawa pracy i naruszania etyki zawodowej. Rozmowy dotyczące płac i warunków pracy prowadzone są, zgodnie z prawem, z przedstawicielami zakładowych organizacji związkowych.

W przypadku jakichkolwiek pytań, wątpliwości lub zastrzeżeń dotyczących szeroko rozumianych spraw pracowniczych, pracownicy Poczty Polskiej są zaproszeni do korzystania z funkcjonujących w spółce wewnętrznych kanałów komunikacji, powołanych specjalnie do zajmowania się kwestiami kadrowymi. Tryb ten wielokrotnie okazał się już trafny i cenny w łagodzeniu rozmaitych napięć.

Pierwsze systemowe podwyżki w Poczcie Polskiej rozpoczęły się w 2016 r. Ubiegłoroczna, lipcowa podwyżka była szóstą, którą otrzymali pracownicy w latach 2016–2018. Łącznie w tym czasie ich pensje zasadnicze wzrosły prawie o 700 zł, a z pochodnymi, z uwzględnieniem premii czasowo-jakościowej i premii zadaniowej, o ok. 1200 zł.

W miarę możliwości finansowych spółka będzie wprowadzała podwyżki także w 2019 roku" - pisze biuro prasowe Poczty Polskiej.

Źrodło: RMF FM, Money.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dllu4j2

Podziel się opinią

Share
dllu4j2
dllu4j2
Więcej tematów