Trwa ładowanie...
d1im4t9

Liroy-Marzec: Jarosław Kaczyński jest otwarty na marihuanę

Piotr Liroy-Marzec chce się w przyszłym tygodniu spotkać się z Jarosławem Kaczyńskim. Tematem rozmowy maja być "poprawki do ustawy o marihuanie".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poseł Piotr Liroy-Marzec znany jest z aktywnej walki o dostęp do medycznej marihuany
Poseł Piotr Liroy-Marzec znany jest z aktywnej walki o dostęp do medycznej marihuany (East News, Fot: Stefan Maszewski/Reporter)
d1im4t9

"Jarosław Kaczyński jest otwarty na marihuanę. W przyszłym tygodniu będę chciał spotkać się, po raz kolejny, z Prezesem ws. poprawki do ustawy o marihuanie, jeśli chodzi uprawy u producentów" - cytuje fragment rozmowy z posłem Rzeczpospolita.

W 2016 roku poseł spotkał się po raz pierwszy z Jarosławem Kaczyńskim i przekonywał prezesa PiS do legalizacji marihuany do celów leczniczych.

d1im4t9

"Wydaje mi się, że prezes jest za medyczną marihuaną" - przyznał w rozmowie z Rzeczpospolitą.

Według słów Liroy-Marca "to dzięki Jarosławowi Kaczyńskiemu doszło do refundacji leków na bazie marihuany".

- Prezes był zdziwiony, kiedy zwróciłem uwagę, że nie ma refundacji. W ciągu tygodnia po naszym spotkaniu refundacja została wprowadzona - ujawnił.

Poseł Piotr Liroy-Marzec znany jest z walki o dostęp do medycznej marihuany dla chory pacjentów. Projekt ustawy w tej sprawie został przygotowany przez posła i koalicję. Przewidywał, że pacjent będzie mógł sam, po uzyskaniu zezwolenia, uprawiać konopie i sporządzać przetwory na potrzeby terapii. Następnie zmieniła go jednak komisja sejmowa.

d1im4t9

Były raper został wyrzucony z klubu Kukiz’15 przez współpracę z byłym działaczem PO Pawłem Dulskim i Maciejem Maciejowskim, byłym radnym wykluczonym z PiS.

Źródło: Rzeczpospolita / Twitter / WP

d1im4t9

Podziel się opinią

Share
d1im4t9
d1im4t9