Trwa ładowanie...
d4axiw9
Lidl

Lidl wycofuje ze sprzedaży ser, w którym wykryto groźne bakterie

GIS poinformował, że w produkcie "Ser Koryciński Swojski Naturalny", który jest sprzedawany w Lidlu, podczas badań wykryto groźne bakterie Listeria monocytogenes. Lidl usunął ser ze sprzedaży.
Share
Lidl wycofuje ze sprzedaży ser, w którym wykryto groźne bakterie
Lidl wycofuje ze sprzedaży ser, w którym wykryto groźne bakterieŹródło: Getty Images
d4axiw9

Lidl wycofał ze sprzedaży "Ser Koryciński Swojski Naturalny". Produkt ten jest niebezpieczny dla zdrowia

Przeprowadzone przez Głównego Inspektora Sanitarnego badania wykazały, że w produkcie o nazwie "SER KORYCIŃSKI SWOJSKI NATURALNY, Ser dojrzewający z surowego, pełnego mleka krowiego”, który był w sprzedaży w Lidlu, znajdują się bakterie Listeria monocytogenes. Dokładnie chodzi o partię wyprodukowaną 1 czerwca 2020 z datą przydatności do 1 lipca 2020.

Lidl wycofał już wspomnianą partię "Sera Korycińskiego" ze sprzedaży, jednak osoby, które już go kupiły, powinny go wyrzucić lub zwrócić do sklepu. "Konsumenci powinni sprawdzić, czy posiadają wskazaną partię produktu. Produkt z tej partii należy wyrzucić lub zwrócić do sklepu, w którym został zakupiony. W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktu objętego komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem" – podaje GIS.

d4axiw9

Spożycie "Sera Korycińskiego" z Lidla, w którym wykryto bakterie Listeria monocytogenes, jest niebezpieczne dla zdrowia. Bakterie te mogą wywołać listeriozę, która jest najbardziej groźna dla kobiet w ciąży i osób starszych.

objawy listeriozy:

  • U kobiet w ciąży, po okresie inkubacji trwającym około 3 tygodni, pojawiają się objawy grypopodobne lub objawy wynikające z zapalenia dróg moczowych. Na skutek zakażenia może dochodzić do obumarcia płodu i poronień lub też wrodzonej listeriozy u noworodka.
  • U osób starszych i z obniżoną odpornością na skutek zakażenia może dochodzić do zapalenia opon mózgowych, mózgu i sepsy.
  • U osób dorosłych najczęściej nie występują żadne objawy zakażenia.

Zobacz też: Wybory 2020. Głosowanie poza miejscem zamieszkania - PKW

d4axiw9

Podziel się opinią

Share
d4axiw9
d4axiw9
Więcej tematów