Trwa ładowanie...
d1176ie

Liderka KOD chce do Sejmu. Wystartuje z list Koalicji Obywatelskiej

Magdalena Filiks wystartuje ze szczecińskiej listy Koalicji Obywatelskiej w nadchodzących wyborach do Sejmu. Liderka Komitetu Obrony Demokracji może otrzymać nawet piąte miejsce. Niewykluczone, że w jesiennych wyborach udział wezmą również inni członkowie KOD.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Liderka KOD Magdalena Filiks wystartuje w wyborach do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej
Liderka KOD Magdalena Filiks wystartuje w wyborach do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej (East News, Fot: Wojciech Stróżyk)
d1176ie

Start liderki Komitetu Obrony Demokracji w nadchodzących wyborach parlamentarnych potwierdził rzecznik PO Jan Grabiec. To efekt rozmów władz KOD z przewodniczącym Platformy Obywatelskiej Grzegorzem Schetyną. Magdalena Filiks ma wystartować ze szczecińskiej listy.

Kandydatura ma zostać rekomendowana Zarządowi Krajowemu PO. Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że liderka KOD może otrzymać nawet piątek miejsce. Zainteresowana potwierdziła, że chce kandydować z list Koalicji Obywatelskiej.

d1176ie

Decyzja co do miejsca jeszcze nie zapadła, jednak Filiks przyznała, że wspomniana pozycja byłaby dla niej zadowalająca. "Jedynką" w Szczecinie jest Arkadiusz Marchewka, kolejne pozycje zajęli Norbert Obrycki i Zofia Ławrynowicz.

Zobacz także: Jerzy Wenderlich na listach u Schetyny. Szczerze zdradza powody

Z list KO możliwy jest również start innych działaczy Komitetu Obrony Demokracji. Spekuluje się o sekretarzu generalnym Jarosławie Marciniaku i pomorskim liderze KOD Radomirze Szumełdzie.

d1176ie

Podczas prezentacji nazwisk liderów Schetyna poinformował, że listy do Sejmu mają być znane do 14 sierpnia. Trzy dni później zaplanowane są rady krajowe ugrupowań tworzących Koalicję Obywatelską. Po zaakceptowaniu list KO ma rozpocząć się proces rejestracji komitetu wyborczego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1176ie

Podziel się opinią

Share
d1176ie
d1176ie
Więcej tematów