Trwa ładowanie...
d4174lr
IAR

Lider separatystów: moi ludzie przetrzymują obserwatorów OBWE

Jeden z lider prorosyjskich separatystów na wschodzie Ukrainy, cytowany przez rosyjską agencję Interfax, potwierdził, że jego bojownicy przetrzymują czterech obserwatorów OBWE. Dodał, że obserwatorzy wkrótce odzyskają wolność. Według najnowszych informacji może to nastąpić w piątek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lider separatystów: moi ludzie przetrzymują obserwatorów OBWE
(AFP, Fot: Vasily Maximov)
d4174lr

Samozwańczy mer Słowiańska, w obwodzie donieckim, Wiaczesław Ponomariow powiedział, że obserwatorzy są bezpieczni i wkrótce będą uwolnieni. Nie przedstawił żadnych warunków ich uwolnienia.

Źródło w siłach samoobrony słowiańska powiedziało w czwartek agencji Interfax przez telefon, że obserwatorzy OBWE mogą zostać uwolnieni w piątek. - Podejrzewamy ich o zaangażowanie w zbieranie danych wywiadowczych. Jeśli nasze podejrzenia nie zostaną potwierdzone, wypuścimy ich jutro (w piątek) - powiedział rozmówca agencji.

OBWE poinformowała, że od poniedziałku wieczorem nie ma kontaktu z jedną z grup swoich obserwatorów w obwodzie donieckim. Ekipa składa się z czterech osób - Estończyka, Szwajcara, Turka i Duńczyka.

d4174lr

Organizacja wysłała swoich obserwatorów na Ukrainę pod koniec marca. Obecnie misja liczy ok. 280 osób, w tym 198 cywilnych obserwatorów z 41 krajów członkowskich OBWE.

Na początku maja separatyści na wschodzie Ukrainy uwolnili grupę obserwatorów wojskowych z krajów OBWE, przetrzymywanych ponad tydzień w Słowiańsku. Wśród wojskowych był polski oficer.

OBWE zdecydowała w marcu o wysłaniu na Ukrainę cywilnych obserwatorów. Misję tworzy ponad 280 osób.

d4174lr

Podziel się opinią

Share
d4174lr
d4174lr
Więcej tematów