Trwa ładowanie...
d39wnai
Lider KOD odpowiada PiS: wegetarianie w futrach z szynszyli to obraz mało spójny
x-news/TVN 24

Lider KOD odpowiada PiS: wegetarianie w futrach z szynszyli to obraz mało spójny

• Mateusz Kijowski w TVN24 odniósł się do zarzutów PiS nt. "establishmentu w futrach"
• Lider KOD: wegetarianie w futrach z szynszyli jeżdżący na rowerach to jest całkiem ciekawy obraz, ale wydaje się mało spójny"
• Dodał, że do KOD dołącza coraz więcej młodych ludzi
• W weekend w wielu miastach Polski odbyły się manifestacje KOD
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d39wnai

KOD jest atakowany na różne sposoby. Z jednej strony jesteśmy biedni, z drugiej mamy masę pieniędzy. Jesteśmy wegetarianami, ale chodzimy w futrach z norek - powiedział w TVN24 lider Komitetu Obrony Demokracji Mateusz Kijowski, odnosząc się do wypowiedzi polityków PiS.

Kijowski podkreślił, że ktoś wkłada wiele wysiłku, żeby dyskredytować KOD. Komentując wypowiedzi polityków PiS - Krzysztofa Szczerskiego i Joachima Brudzińskiego - którzy przekonywali, że manifestacje KOD nie wyrażają buntu społecznego, a uczestniczy w nich "establishment, ludzie w futrach i norkach", Kijowski odparł: "wegetarianie w futrach z szynszyli jeżdżący na rowerach to jest całkiem ciekawy obraz, ale wydaje się, że mało spójny". [O "rowerzystach" i "wegetarianach" mówił z kolei na początku stycznia w wywiadzie dla niemieckiego "Bilda" minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski].

d39wnai

Kijowski odpierał też zarzuty, że na demonstracje KOD przychodzi mało młodych ludzi. - Na początku zaczęli protestować ludzie, którzy znają system totalitarny, żyli w czasach komunizmu i po pierwszych symptomach poznali, w którą stronę to się zmienia. Tworzy się młodzieżówka, młodzi dobijają - tłumaczył lider KOD.

W miniony weekend w wielu polskich miastach, m.in. w Gdańsku, Wrocławiu, Opolu, Krakowie, Kiecach, Poznaniu i Warszawie odbyły się manifestacje Komitetu Obrony Demokracji. Protesty związane były z wprowadzonymi ostatnio przez rząd zmianami dotyczącymi m.in. Trybunału Konstytucyjnego i mediów publicznych.

d39wnai

Podziel się opinią

Share
d39wnai
d39wnai