Trwa ładowanie...
d29wv6h

Liczne atrakcje - seanse i wystawy - w weekend w Dąbrowie Górniczej

Przed nami upalny, gorący weekend. O pogodę martwić się nie musimy, zatem pozostaje tylko spędzić ten sierpniowy czas na atrakcjach, których - jak zapewnia Urząd Miasta - nie zabraknie w Dąbrowie Górniczej.
Share
Liczne atrakcje - seanse i wystawy - w weekend w Dąbrowie Górniczej
Źródło: Wikipedia/Bastet78
d29wv6h

W czwartek wiele atrakcji i zabawy czeka na dzieci, które przyjdą do bibliotek i świetlic środowiskowych. Już o 10.00. dzieci uczestniczące w wakacjach organizowanych przez świetlicę w Trzebiesławicach, tego dnia wyruszą na wycieczkę do Siewierza, by zobaczyć tamtejszy zamek. Ciekawie zapowiada się również w książnicach. Jaką treść skrywa w sobie książka "Cztery zwykłe miski" zawierająca minimum tekstu i proste w swojej formie ilustracje? Tego będzie można się dowiedzieć już w czwartek w filii nr 1 dąbrowskiej biblioteki od 12.00 do 14.00. Autorką tej niezwykłej książki jest Iwona Chmielewska - ilustratorka oraz autorka książek zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Z kolei filia przy ulicy Wybickiego o 12.00. zamieni się kuźnię talentów.

W piątek o 10.00. w świetlicy środowiskowej w Błędowie odbędzie się podsumowanie Akcji Lato, połączone ze Świętem Pieczonego Ziemniaka.

Dużo wydarzeń w sobotę czeka na wszystkich aktywnych na Pogorii III. Już o 10.00 Klub Salsa zaprasza na nordic walking, natomiast godzinę później odbędzie się fitness na plaży. A dla tych, którzy chcą nauczyć się podstaw salsy, bachaty i merengue La Cultura Dance Project przygotowała bezpłatne warsztaty taneczne od 16:00 do 18:00 (pierwsza godzina solo, druga w parze).

d29wv6h

Gratka dla wszystkich zainteresowanych tematem zdrowej żywności oraz dla tych, którzy lubią gotować i delektować się najróżniejszymi smakołykami czeka w Centrum Handlowym Pogoria w ramach "Slow Food Festiwal" w letnie weekendy od 10.00 do 12.00. A w nim m.in. stoiska z produktami własnego wyrobu, prezentacje produktów lokalnych czy pokazy kulinarne. Natomiast na placu zielonym przy fontannie, prowadzącym do parku powstała specjalna strefa relaksu i celebracji spożywania posiłków na świeżym powietrzu. Strefa ta funkcjonuje codziennie w godzinach otwarcia centrum handlowego.

W sobotę o 21.00 w ramach Letniego Kina Plenerowego w Parku Hallera widzowie będą mogli obejrzeć polski kryminał „Jeziorak”. Film w reżyserii debiutującego w kinie Michała Otłowskiego, opowiada o wielowymiarowym śledztwie policjantki, która jest w zaawansowanej ciąży. Dochodzenie dotyczy śmierci młodej kobiety. Natomiast w międzyczasie trwają także poszukiwania dwóch policjantów, którzy zaginęli na służbie. Jeden z nich jest partnerem głównej bohaterki i ojcem mających się niebawem narodzić bliźniąt.

Pod hasłem „Dąbrowa Górnicza mówi STOP uzależnieniom!” w niedzielę o 15.00. odbędzie się festyn rodzinny w Tucznawie. Na wszystkich mieszkańców czekają m.in. warsztaty plastyczne, pokazy baniek mydlanych, klocki przestrzenne, literackie puzzle wielkoformatowe czy pokazy instruktażowe pierwszej pomocy. A dla miłośników książek przygotowany będzie kiermasz książek używanych oraz czytelnia pod chmurką. Na festyn zapraszamy w niedzielę od 15.00 do 19.00. Po skończonym festynie będzie możliwość ponownego zobaczenia filmu „Jeziorak” w ramach Letniego Kina Plenerowego. Start o 21:00.

Na zakończenie propozycji spędzenia letniego czasu organizatorzy zapraszją na szereg wystaw, które można obejrzeć od 3 do 28 sierpnia. Pierwsza z nich to „S.Z.T.U.K.A”, czyli przestrzenna instalacja, która została przygotowana z okazji premiery książki pod tym samym tytułem. Zostały w niej przedstawione niesamowite historie wybitnych współczesnych artystów z całego świata. Na ekspozycję składają się trzy kubiki, których wnętrze kryje swoisty teatr światła i cienia. Można ją podziwiać w Filii nr 4 w godzinach otwarcia biblioteki.

Kolejną propozycję również przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna. W jej siedzibie głównej przy ulicy Kościuszki 25, będzie można oglądać wystawę fotografii „Powstanie Warszawskie piosenką i wierszem pisane”. Zdjęcia ukazują powstańców oraz miasto objęte walką. Wystawa pochodzi ze zbiorów Książnicy Pomorskiej.

d29wv6h

Podziel się opinią

Share
d29wv6h
d29wv6h
Więcej tematów