Trwa ładowanie...
d29910h
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Liczba ofiar katastrofy promu w Korei Południowej przekroczyła 240

Do ponad 240 wzrosła liczba potwierdzonych oficjalnie ofiar śmiertelnych katastrofy promu "Sewol", który zatonął w połowie kwietnia u wybrzeża Korei Południowej - poinformowała południowokoreańska agencja prasowa Yonhap.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rodziny ofiar katastrofy promu
Rodziny ofiar katastrofy promu (PAP/EPA, Fot: Kim Chul-Soo)
d29910h

Jeszcze 60 z 476 osób, które były na pokładzie południowokoreańskiego promu, uznaje się za zaginione.

Do tej pory z wody i wnętrza wraku wyciągnięto 242 ciała. Od kilkunastu godzin pracę płetwonurków utrudniają silne prądy i wysokie fale.

Prom "Sewol" zatonął 16 kwietnia. Większość jego pasażerów stanowili uczniowie i nauczyciele ze szkoły średniej na przedmieściach Seulu, którzy płynęli na szkolną wycieczkę. Uratowano 174 osoby, w tym kapitana promu oraz znaczną część załogi.

d29910h

Liczba ofiar śmiertelnych prawdopodobnie przekroczy 300, bo szans na odnalezienie kogokolwiek przy życiu tyle dni po tragedii praktycznie nie ma.

Trwa dochodzenie, które ma wyjaśnić przyczynę katastrofy. Aresztowano kapitana i 14 innych członków załogi promu. Zarzuca się im m.in. zaniedbanie obowiązków.

d29910h

Podziel się opinią

Share

d29910h

d29910h
Więcej tematów