Trwa ładowanie...
d268mhk
papież

Licheń już prawie gotowy na obchody śmierci Papieża

W licheńskim sanktuarium dobiegają końca przygotowania do obchodów pierwszej rocznicy śmierci Jana Pawła II, przypadającej w niedzielę 2 kwietnia. Miejscem uroczystości będzie bazylika, której budowę Papież pobłogosławił, odwiedzając Licheń (Wielkopolskie) w 1999 roku.
Share
d268mhk

Najważniejszym wydarzeniem tych obchodów będzie msza święta, odprawiona w niedzielę wieczorem przez ordynariusza diecezji włocławskiej bpa Wiesława Meringa. Po niej wierni ze świecami przejdą pod pomnik Jana Pawła II, aby o godz. 21.47, w godzinę śmierci Papieża, zaśpiewać m.in. ulubioną przez papieża "Barkę" - poinformowała Aneta Kwiatkowska z biura prasowego sanktuarium.

Podczas licheńskich obchodów pierwszej rocznicy śmierci Jana Pawła II pielgrzymom rozdawane będą specjalnie przygotowane obrazki z sylwetką zmarłego Papieża na tle zachodzącego słońca. Na odwrocie umieszczono słowa św. Ambrożego: "Nie płaczę, że mi go zabrałeś, lecz dziękuję Ci Panie, że mi go dałeś".

Obchody rocznicy zainauguruje w piątek, 31 marca, otwarcie w podziemiach bazyliki wystawy fotogramów, dokumentujących ubiegłoroczne uroczystości pogrzebowe, przygotowane w sanktuarium. Ekspozycji patronują słowa zmarłego Papieża "Postawcie wszystko na miłość", stąd każde zdjęcie będzie opatrzone cytatami o miłości, pochodzącymi z przemówień i homilii Jana Pawła II.

d268mhk

W Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu, podczas pielgrzymki do ojczyzny w czerwcu 1999 roku Jan Paweł II spędził dwie noce i podczas nabożeństwa 7 czerwca pobłogosławił powstającą tam największą świątynię w kraju. Patrzę z podziwem na tę ogromną budowlę, która w swoim rozmachu architektonicznym jest wyrazem wiary i miłości do Maryi i Jej Syna. Bogu niech będą dzięki za tę świątynię- powiedział wówczas Papież podczas uroczystego nabożeństwa.

Kiedy po 10 latach od rozpoczęcia budowy, 12 czerwca 2004 roku, odbywało się w Licheniu uroczyste poświęcenie nowej świątyni, w którym uczestniczyli przedstawiciele Episkopatu Polski, Jan Paweł II przysłał telegram z pozdrowieniami i błogosławieństwem dla wszystkich uczestników tej uroczystości.

d268mhk

Podziel się opinią

Share
d268mhk
d268mhk
Więcej tematów