Trwa ładowanie...
d3okye1
d3okye1
naszemiasto.pl
pilot

Licencja pilota za łapówki; CBA zatrzymało kolejne osoby

Kolejne trzy osoby zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego w śledztwie dotyczącym przyjmowania łapówek w zamian za zaliczenie egzaminu na licencję pilota. Dwaj zatrzymani to białostoccy biznesmeni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3okye1

We wtorek rano w swoich domach niedaleko Białegostoku zostali zatrzymani 29-letni i 42-letni prywatni przedsiębiorcy. CBA podejrzewa, że obaj "kupili" sobie egzamin teoretyczny na licencje turystyczne pilota. Dzień wcześniej do tej sprawy funkcjonariusze Biura zatrzymali w mieszkaniu pod Gorzowem 38-letniego biznesmena. CBA podejrzewa, że on również za pieniądze zdał egzamin na lotnicze prawo jazdy oraz pośredniczył w "załatwianiu" licencji dla dwóch białostoczan.

Wszyscy zatrzymani przez CBA mężczyźni usłyszą zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie.

Jak dotąd w tej sprawie 19 osobom postawiono blisko 70 zarzutów.

d3okye1

Ważne dla osób, które w podobny sposób zdobyły uprawnienia: Zgodnie z art. 229 § 6 kodeksu karnego nie podlega karze sprawca przestępstwa przekupstwa, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte przez osobę pełniącą funkcję publiczną, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o nim się dowiedział.
Przeczytaj więcej

d3okye1

Podziel się opinią

Share
d3okye1
d3okye1
Więcej tematów