Trwa ładowanie...
dxk593r

Libia. Polacy wzywani do wyjazdu. Komunikat służb

Libia nie jest bezpiecznym celem podróży. Polski resort spraw wewnętrznych wydał komunikat ws. bezpieczeństwa w tym kraju. Polacy przebywający w Libii powinni starać się jak najszybciej wyjechać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Libia. Polacy wzywani do wyjazdu. Komunikat służb
Libia. Polacy wzywani do wyjazdu. Komunikat służb (Wikimedia Commons)
dxk593r

"W związku z trwającym konfliktem zbrojnym i całkowitą destabilizacją sytuacji bezpieczeństwa MSZ odradza wszelkie podróże do Libii" - przekazał polski resort dyplomacji.

"Obywatele polscy, którzy przebywają w Libii, powinni go niezwłocznie opuścić" - apeluje polski resort spraw zagranicznych we wtorek.

Komunikat naszych służb ma związek z rosnącym napięciem politycznym w Trypolisie. To efekt niedawnej zapowiedzi premiera Fajiza Mustafę as-Saradża o zamiarze ustąpienia ze stanowiska.

dxk593r

Zobacz też: Tragiczne wieści z Armenii. Wojna się rozkręca. "Oddać ziemi nie możemy"

Przeciwnikami Saradża są: lider Izby Reprezentantów Akil Salih i dowódca Libijskiej Armii Narodowej gen. Chalif Haftar.

Jak zauważa AFP, pierwsze stronnictwo wspierane jest przez Turcję i uznawane przez Organizację Narodów Zjednoczonych, a drugie przez m.in. przez Rosję, Francję i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

dxk593r

Libia. Polacy wzywani do wyjazdu. Napięcie w Trypolisie

W ostatnim czasie punktem zapalnym między dwoma głównymi stronnictwami stało się także wydobycie ropy i praca zmilitaryzowanych zakładów naftowych.

Sama wojna domowa w Libii trwa od dziewięciu lat. Po obaleniu Muammara Kadafiego żadna z sił politycznych nie jest w stanie znaleźć pokojowego sposobu rozwiązania konfliktu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxk593r

Podziel się opinią

Share
dxk593r
dxk593r
Więcej tematów