Trwa ładowanie...
d2zk6k4

Libia. Polacy wzywani do wyjazdu. Komunikat służb

Libia nie jest bezpiecznym celem podróży. Polski resort spraw wewnętrznych wydał komunikat ws. bezpieczeństwa w tym kraju. Polacy przebywający w Libii powinni starać się jak najszybciej wyjechać.
Share
Libia. Polacy wzywani do wyjazdu. Komunikat służb
Libia. Polacy wzywani do wyjazdu. Komunikat służbŹródło: Wikimedia Commons
d2zk6k4

"W związku z trwającym konfliktem zbrojnym i całkowitą destabilizacją sytuacji bezpieczeństwa MSZ odradza wszelkie podróże do Libii" - przekazał polski resort dyplomacji.

"Obywatele polscy, którzy przebywają w Libii, powinni go niezwłocznie opuścić" - apeluje polski resort spraw zagranicznych we wtorek.

Komunikat naszych służb ma związek z rosnącym napięciem politycznym w Trypolisie. To efekt niedawnej zapowiedzi premiera Fajiza Mustafę as-Saradża o zamiarze ustąpienia ze stanowiska.

d2zk6k4

Zobacz też: Tragiczne wieści z Armenii. Wojna się rozkręca. "Oddać ziemi nie możemy"

Przeciwnikami Saradża są: lider Izby Reprezentantów Akil Salih i dowódca Libijskiej Armii Narodowej gen. Chalif Haftar.

Jak zauważa AFP, pierwsze stronnictwo wspierane jest przez Turcję i uznawane przez Organizację Narodów Zjednoczonych, a drugie przez m.in. przez Rosję, Francję i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

d2zk6k4

Libia. Polacy wzywani do wyjazdu. Napięcie w Trypolisie

W ostatnim czasie punktem zapalnym między dwoma głównymi stronnictwami stało się także wydobycie ropy i praca zmilitaryzowanych zakładów naftowych.

Sama wojna domowa w Libii trwa od dziewięciu lat. Po obaleniu Muammara Kadafiego żadna z sił politycznych nie jest w stanie znaleźć pokojowego sposobu rozwiązania konfliktu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2zk6k4

Podziel się opinią

Share
d2zk6k4
d2zk6k4
Więcej tematów