Trwa ładowanie...
d48tj1y
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Liberia: odnaleziono 17 pacjentów, którzy opuścili centrum leczenia Eboli

W Liberii odnaleziono 17 pacjentów, którzy w weekend zostali zabrani przez swoich bliskich z centrum leczenia Eboli w slumsach w Monrowii. Trafili oni już do innej kliniki - poinformował liberyjski minister informacji Lewis Brown.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Liberyjskie pielęgniarki zabierają ciało ofiary epidemii
Liberyjskie pielęgniarki zabierają ciało ofiary epidemii (PAP/EPA, Fot: Ahmed Jallanzo)
d48tj1y

- Z radością potwierdzamy, że los wszystkich 17 osób jest znany i zostały one przeniesione do specjalistycznego centrum leczenia Eboli im. Johna F. Kennedy'ego - powiedział Brown, cytowany przez agencję Reutera.

W rozmowie z BBC minister powiedział, że pacjenci sami zgłosili się do kliniki.

Poinformował też, że trzej zarażeni wirusem Ebola lekarze, którym podawany jest eksperymentalny, wyprodukowany w USA lek ZMapp, wykazują "niezwykłe oznaki poprawy".

d48tj1y

W sobotę wieczorem mieszczące się w szkole średniej centrum leczenia Eboli w slumsach West Point zostało zaatakowane i splądrowane przez rozgniewany tłum, niezadowolony z poziomu opieki. Rodziny zabrały chorych do domów.

Wiceminister zdrowia Tolbert Nyenswah powiedział, że tłum sprzeciwiał się przywożeniu nowych pacjentów z innych części stolicy.

Z innych doniesień wynikało, że napastnicy twierdzili, że w kraju nie panuje epidemia i chcieli zamknięcia ośrodka.

Dzielnica biedy West Point zamieszkana jest przez 75 tys. ludzi. To jedne z najniebezpieczniejszych slumsów w liberyjskiej stolicy.

Według najnowszego bilansu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w ciągu trwającej od pięciu miesięcy epidemii gorączki krwotocznej zmarło 1229 osób: 466 w Liberii, 394 w Gwinei, 365 w Sierra Leone i cztery w Nigerii.

d48tj1y

Podziel się opinią

Share

d48tj1y

d48tj1y
Więcej tematów