Trwa ładowanie...

"LGBT potrzebuje sojuszników". Burmistrz Londynu ostrzega

Sadiq Khan gości w Polsce z okazji 80. rocznicy II wojny światowej. Burmistrz Londynu był w Gdańsku i Warszawie, gdzie wraz z Rafałem Trzaskowskim mówił o wspólnych projektach. Obaj mają podobne poglądy m.in. na kwestie marszów równości.
Share
Sadiq Khan i Rafał Trzaskowski mają m.in. podobne poglądy na kwestie marszów równości
Sadiq Khan i Rafał Trzaskowski mają m.in. podobne poglądy na kwestie marszów równościŹródło: East News, Fot: AP/Associated Press
d172bv0

Burmistrz Londynu przekonywał w wywiadzie z "Gazetą Wyborczą", że "społeczność LGBT potrzebuje sojuszników". Sadiq Khan od momentu, kiedy został wybrany na swoje stanowisko w 2016 roku, regularne chodzi na czele marszów równości.

"To, co jest wspaniałe w Londynie i z czego jestem dumny, to powszechna tolerancja odmienności. Ludzie nie wybierają swojej orientacji seksualnej" - powiedział burmistrz, którego przodkowie przybyli do Londynu z Pakistanu.

"LGBT potrzebuje sojuszników". Burmistrz Londynu ostrzega

Khan zwrócił uwagę na narastającą na świecie homofobię, którą politycy wykorzystują do zwiększenia poparcia. Odniósł się też do lęku przed uchodźcami, który zdaniem dziennikarza "Gazety Wyborczej", próbował wywołać PiS.

d172bv0

"Ci, którzy sieją dezinformację i nienawiść do uchodźców, sugerują, że kraje powinny być jednonarodowymi, jednoreligijnymi monolitami" - stwierdził Khan. Przyznał, że niepokoi go fakt, że "rasistowska, antyimigrancka retoryka" ekstremalnych środowisk przenika do politycznego głównego nurtu. "A przecież historia uczy, do czego takie postawy prowadzą" - zauważył.

Burmistrz Londynu zabrał też głos ws. polskich mieszkańców miasta. W obliczu nadchodzącego brexitu 200 tys. naszych rodaków jest niepewnych przyszłości. "Zatrudniliśmy dodatkowych ludzi, by im doradzali, pomagali się zarejestrować, by mogli się ubiegać o status osoby osiedlonej - powiedział Khan.

Czytaj też: Muzułmański burmistrz Londynu jest celem ataków. Powracają nawet obalone oskarżenia
Polak zmarł w celi londyńskiego sądu. Ruszył proces

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d172bv0

Podziel się opinią

Share
d172bv0
d172bv0
Więcej tematów