Trwa ładowanie...

"Lex TVN". Mateusz Morawiecki mówi o "mechanizmach regulacyjnych"

Spór wokół nowelizacji ustawy medialnej nazywanej "Lex TVN" trwa. Na temat szykowanych przepisów wypowiedział się premier Mateusz Morawiecki. - Ustawa uszczelniająca w tym zakresie nie jest przeciwko komukolwiek - powiedział szef rządu. Premier poruszył też temat szefa NIK Mariana Banasia.

Share

"Lex TVN". Mateusz Morawiecki mówi o "mechanizmach regulacyjnych"
"Lex TVN". Mateusz Morawiecki mówi o "mechanizmach regulacyjnych" Źródło: PAP, fot: Aleksander Koźmiński
d2cfn75

O ustawę medialną - tzw. Lex TVN - premier Mateusz Morawiecki został zapytany podczas wtorkowej konferencji prasowej. - Czy chcielibyśmy, żeby była możliwość nabywania udziałów w mediach czy wpływu na polskie społeczeństwo przez biznesy czy przedsiębiorców z całego świata? Ja sobie odpowiadam jednoznacznie: poważne państwo musi mieć mechanizmy regulacyjne - wyjaśnił polityk.

Morawiecki podkreślił, że "ustawa uszczelniająca w tym zakresie nie jest przeciwko komukolwiek". - Ma na calu zapobiegać w przyszłości ewentualnym akwizycjom, fuzjom, czy zakupom, które mogą być dokonywane przez podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego - tłumaczył premier.

d2cfn75

Zobacz też: Jackowski ws. kontroli NIK: "Mamy tylko nagłówki"

Marian Banaś kontra PiS. Morawiecki: nie ma osób równych i równiejszych

Morawiecki odniósł się też do konfliktu na linii szef NIK Marian Banaś - Prawo i Sprawiedliwość. - Mariana Banasia znam z czasów z pracy w Ministerstwie Finansów i zawsze podkreślam, że jego życiorys jest życiorysem patrioty, człowieka, który bronił zawsze polskiej racji stanu. Podkreślam też, że nie ma osób równych i równiejszych zwłaszcza w czasach rządów PiS - powiedział premier.

Odniósł się jednocześnie do działań prokuratury, która chce postawić Banasiowi kilkanaście zarzutów. - Jeżeli prokuratura zebrała dowody, to z całą pewnością trzeba kontynuować działania w tym kierunku. Rozumiem obie strony, które są w pewnego rodzaju klinczu i co tu dużo mówić, są na kursie kolizyjnym. Chciałbym, żeby prawda i sprawiedliwość tutaj zwyciężyły - zakończył Mateusz Morawiecki.

d2cfn75

W środę po godz. 15 sejmowa Komisja Regulaminowa Spraw Poselskich i Immunitetowych zajmie się wnioskiem Prokuratura Generalnego o uchylenie Banasiowi immunitetu. Po zaopiniowaniu wniosku trafi on pod obrady izby, jednodniowe posiedzenie odbędzie się w środę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2cfn75

Podziel się opinią

Share
d2cfn75
d2cfn75
Więcej tematów