Trwa ładowanie...
d3uh5lv

Lewica podzielona ws. weta prezydenta

Szef klubu parlamentarnego Lewicy Wojciech Olejniczak jest za odrzuceniem weta prezydenta do ustawy o emeryturach pomostowych. Gość "Salonu Politycznego Trójki" podkreślił jednak, że decyzja w tej sprawie zapadnie na posiedzeniu klubu, który jest w tej sprawie podzielony. Przeciw odrzuceniu weta jest szef SLD Grzegorz Napieralski. Po podjęciu decyzji w głosowaniu nad wetem będzie obowiązywała dyscyplina partyjna - powiedział szef klubu Lewicy.

d3uh5lv

Wojciech Olejniczak uważa, że Lewica nie odrzucając weta prezydenta da mu argument, aby wetować kolejne ustawy. Przyznaje, że przygotowana przez Platformę ustawa nie jest doskonała. Jego zdaniem nikt nie skorzysta na podtrzymaniu weta prezydenta w Sejmie, a jeśli tak się stanie, pół miliona osób straci 1 stycznia prawo do emerytur pomostowych. - Tam gdzie możliwe jest porozumienie z rządem powinniśmy być konstruktywni - powiedziała szef klubu Lewicy.

Wojciech Olejniczak przypomina, że SLD toczył liczne spory z PiS, więc w tej chwili umawianie się na kolejne - jak to ujął - gry z prezydentem to dla lewicy polityczne samobójstwo.

d3uh5lv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3uh5lv
Więcej tematów