Trwa ładowanie...
d1581t1

Lewica planuje zamknąć "Trybunę" i "Przegląd"

Lewica odwraca się od "Trybuny". Dlaczego? Bo Aleksander Kwaśniewski nie chce, by LiD był kojarzony z betonem SLD. Firma odpowiedzialna za kampanię LiD zaproponowała, by "Trybunę" i "Przegląd" zamknąć, a na ich bazie stworzyć nowy lewicowy tygodnik - informuje "Dziennik".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lewica planuje zamknąć "Trybunę" i "Przegląd"
(AFP)
d1581t1

Plany zamknięcia lewicowych gazet potwierdza Leszek Miller. Zamknięcie "Trybuny" to koncepcja Aleksandra Kwaśniewskiego i Wojciecha Olejniczaka - powiedział gazecie były premier. I dodał: Myślę, że po wyborach należy się spodziewać jakiejś inicjatywy wydawniczej, która będzie zbudowana na dwóch tytułach - "Przeglądzie" i "Trybunie".

Zdaniem rozmówców "Dziennika" dopóki Miller, który jest szefem rady programowej "Trybuny", był w SLD, gwarantował istnienie gazety. Noszę się z zamiarem rezygnacji ze stanowiska szefa rady programowej, żeby nie utrudniać kolegom kontaktów z SLD. Bo może te kontakty będą im jeszcze potrzebne przez jakiś czas - mówi Miller.

"Dziennik" informuje, że problem "Trybuny" był poruszany podczas posiedzenia Rady Krajowej Sojuszu. Firma, która prowadzi kampanię LiD, miała wtedy przekonywać, że dla lewicy byłoby najlepiej, gdyby "Trybuna" i "Przegląd" przestały się ukazywać. A w ich miejsce miałby powstać nowy, centrolewicowy tygodnik. (PAP)

d1581t1

Podziel się opinią

Share

d1581t1

d1581t1
Więcej tematów