Trwa ładowanie...

Letni Festiwal Nowego Miasta - pozycja obowiązkowa dla miłośników Warszawy

W Warszawie w dniach od 26 lipca do 10 sierpnia już po raz siódmy odbędzie się Letni Festiwal Nowego Miasta, dedykowany miłośnikom muzyki polskiej, zabytków i historii warszawskiego Nowego Miasta.
Share
Kwartet Morpheus
Kwartet MorpheusŹródło: Lfnm.pl
dvrvsls

W ciągu trzech weekendów tegorocznego VII LFNM, odbędzie się 12 imprez. Można wybrać się na koncerty plenerowe, koncerty orkiestrowe w nowomiejskich kościołach, spacery z przewodnikiem po Nowym Mieście oraz koncerty przygotowane specjalnie dla najmłodszych.

W pierwszym tygodniu festiwalowym w sobotę 26.07 o godz. 11:30 w ogrodzie Fundacji Sto Pociech (ul. Freta 20/24a), wystąpi kwartet saksofonowy Morpheus. Następnie o 12:30 sprzed kościoła św. Jacka (ul. Freta 10) będzie można wyruszyć z przewodniczką Karoliną Paczyńską, trasą wiodącą przez pałace Nowego Miasta.

W niedzielę 27.07 o godz. 11:30 najmłodsi słuchacze spotkają się z Filharmonią Przedszkolaka w ogrodzie Fundacji Sto Pociech (ul. Freta 20/24a). Tego samego dnia o godz. 13:00 w kościele p.w. św. Jacka (ul. Freta 10) wydarzenia pierwszego weekendu festiwalowego zamknie Koncert Warszawski – prezentujący muzykę kompozytorów związanych z Warszawą. Zabrzmią więc utwory: Fryderyka Chopina, Andrzeja Panufnika i Macieja Maleckiego. Wystąpi saksofonista Cezariusz Gadzina i orkiestra Warsaw Camerata pod dyr. Pawła Kosa-Nowickiego.

dvrvsls

W soboty kolejne koncerty plenerowe w wykonaniu duetu perkusyjnego Piotr Iwicki i Milo Kurts (02.07) oraz tria stroikowego Wachnik Trio (09.08) i spacery z przewodniczką Karoliną Paczyńską. W niedzielne przedpołudnia najmłodszych czeka dalsza podróż w świat muzyki w towarzystwie Filharmonii Przedszkolaka.

Muzyka polska w festiwalowe niedziele to muzyczne rarytasy. W wykonaniu zespołu muzyki dawnej La Tempesta (03.08), pierwszy raz w Warszawie zabrzmią Psalmy Pokutne renesansowego kompozytora Szymona Madelki, a na finał tegorocznego VII Letniego Festiwalu Nowego Miasta Kwartet Wilanów (10.08) wykona muzykę Karola Kurpińskiego, Karola Szymanowskiego i Władysława Słowińskiego.

Wszystkie wydarzenia VII LFNM 2014 będą odbywać się na warszawskim Nowym Mieście: przedpołudniowe koncerty plenerowe w soboty i w niedziele w ogrodzie Fundacji Sto Pociech (ul. Freta 20/24a) i niedzielne koncerty w kościołach: pw. św. Jacka (ul. Freta 10), Stygmatów św. Franciszka (ul. Zakroczymska 1) i Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny (ul. Przyrynek 2).

Wstęp na wszystkie koncerty i spacery z przewodnikiem jest wolny.

Letni Festiwal Nowego Miasta jest jedynym festiwalem w Warszawie, w którego repertuarze znajduje się głównie twórczość rodzimych kompozytorów, zarówno tych znanych i cenionych, jak i tych niesłusznie zapomnianych.

dvrvsls

Podziel się opinią

Share
dvrvsls
dvrvsls
Więcej tematów