Trwa ładowanie...

Leszek Miller: złożymy kolejny wniosek do NIK

SLD składa wniosek do Najwyższej Izby Kontroli w związku z nagraniami "Wprost". Chce, by NIK zajęła się sprawą Polskich Inwestycji Rozwojowych. - Nie pozwolimy, by to umknęło opinii ważnych instytucji państwa - mówił w radiowej Jedynce Leszek Miller.

Share
Leszek Miller: złożymy kolejny wniosek do NIK
Źródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
d1omhwp

- Puder z fabryki, która została zbudowana przy tej okazji, nie może przykryć tego wszystkiego, co słyszymy na nagraniach" - dodał były premier.

Szef SLD powtórzył słowa, które wypowiedział wczoraj w sejmie, że "Polskie Inwestycje Rozwojowe to spółka, z której Donald Tusk uczynił okręg flagowy swojego rządu". Dodał, że jest to "okręt, który spoczywa na kupie kamieni i innych bardziej elastycznych wspornikach". Nawiązał w ten sposób do słów ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza, który w rozmowie z Markiem Belką, ujawnionej przez "Wprost", krytycznie określa spółkę słowami "ch.., d...a, i kamieni kupa".

Polskie Inwestycje Rozwojowe to rządowa spółka celowa, sztandarowy projekt drugiego rządu Donalda Tuska. Ma ona realizować priorytetowe inwestycje państwa w infrastrukturę i energetykę.

d1omhwp

Podziel się opinią

Share
d1omhwp
d1omhwp
Więcej tematów