Trwa ładowanie...
01-10-2014 15:50

Leszek Miller o wystąpieniu Ewy Kopacz: to nie expose, to testament

To nie expose, to testament - oświadczył szef Sojuszu Leszek Miller podczas debaty nad wystąpieniem szefowej rządu. Zapowiadając, że SLD nie poprze rządu, Miller mówił m.in. o bezrobociu, zadłużeniu polskich finansów i masowych migracjach.

Leszek Miller o wystąpieniu Ewy Kopacz: to nie expose, to testamentŹródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
d2wjfas
d2wjfas

- To nie jest expose, które można brać poważnie z uwagi m.in. na horyzont, który został przez panią (Ewę Kopacz)
nakreślony. To raczej koalicyjny rachunek sumienia, wykaz tego, co było zapowiadane do zrobienia, a czego koalicja nie zrobiła i już nie zrobi - powiedział Miller. Wystąpienie Kopacz ocenił: - To nie expose, to testament.

Szef Sojuszu powiedział, że po 10 latach polskiej obecności w UE celem jest szybkie zlikwidowanie dystansu dzielącego nas od najwyżej rozwiniętych państw europejskiej cywilizacji, dystansu "w poziomie i jakości życia naszych obywateli".

- Polska w ciągu tych 10 lat osiągnęła PKB na mieszkańca równe 65 proc. średniej unijnej, to dopiero piąty wynik od końca, wyprzedzamy tylko takie kraje jak Węgry, Łotwa, Rumunia i Bułgaria. W dwudziestce najbiedniejszych regionów Europy jest aż pięć polskich - wskazywał. Podkreślił, że polska gospodarka konkuruje z innymi przede wszystkim tanią siłą roboczą, a na to nakładają się poważne problemy społeczne.

d2wjfas

- Prawie 1,3 mln dzieci nie ma dostępu do podstawowych dóbr, 21 proc. polskich dzieci żyje poniżej minimum ubóstwa, 60 proc. mieszkańców żyje od pensji do pensji, od zasiłku do zasiłku, od emerytury do emerytury. Ponad dwumilionowe bezrobocie, niski wzrost gospodarczy, masowe emigracje, zadłużenie finansów publicznych, niskie płace, bieda, która często ma twarz dziecka - wyliczał Miller.

Jak mówił, "to wszystko składa się na prawdziwy obraz polskich przemian, a nie ten lukrowany i pudrowany".

d2wjfas
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wjfas
Więcej tematów