Lesław Kuzaj szef GE na Węgrzech
Lesław Kuzaj, zarządzający GE w Polsce, Czechach, na Słowacji oraz Litwie, z dniem pierwszego stycznia 2007 r. obejmie także kierownictwo nad węgierskim oddziałem firmy.
16.11.2006 07:10
Lesław Kuzaj zastąpi na tym stanowisku Istvana Szini, dotychczasowego dyrektora generalnego GE Węgry, który zdecydował się kontynuować karierę zawodową poza GE. Istvan Szini pozostanie jednak nadal prezesem zarządu firmy GE Hungary Zrt.
- Jestem zaszczycony, że powierzono mi tę rolę - powiedział Lesław Kuzaj. Oddziały firmy GE w krajach Europy Środkowej ściśle ze sobą współpracują, w związku z czym cieszę się, że będę mógł kontynuować działania Istvana na Węgrzech, gdzie GE pozostaje największym amerykańskim pracodawcą i inwestorem – kontynuował Kuzaj podczas spotkania pracowników węgierskiego oddziału firmy w Budapeszcie w zeszłym tygodniu. Cały region przechodzi obecnie modernizację infrastruktury w wielu sektorach, w tym m.in. w służbie zdrowia, ochronie środowiska, energetyce oraz transporcie. Jesteśmy przekonani, że rozwiązania oraz usługi GE stworzone na miarę XXI wieku wspomogą proces budowania nowoczesnych gospodarek w krajach Europy Centralnej. Inwestycje w najnowszą infrastrukturę, która stanowi podstawę gospodarki, pozwolą zwiększyć wzrost oraz konkurencyjność w regionie, a GE ze swoją ofertą może być partnerem w dynamicznym rozwoju – dodał.
Lesław Kuzaj rozpoczął pracę w firmie GE w 1992 r. jako dyrektor generalny polskiego oddziału. W 2003 r. jego obowiązki zostały rozszerzone o kierowanie firmą GE w Czechach, na Słowacji oraz Litwie. W latach 1990-92 pełnił obowiązki Prezesa Consolidated Ventures International, polsko-amerykańskiej spółki joint venture, zajmującej się współpracą z firmami amerykańskimi w dziedzinie nieruchomości i transportu.
Lesław Kuzaj jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie, którą ukończył w 1976 r. W latach 80-tych był członkiem Krakowskiego Towarzystwa Przemysłowego, organizacji zajmującej się zmianami gospodarczymi w Polsce (głównie prywatyzacją). Współzałożyciel jednego z pierwszych prywatnych banków w Polsce – pierwotnie znanego jako KTB, a następnie przekształconego w pierwszy Polsko-Amerykański Bank. Członek polsko-amerykańskiej komisji zajmującej się sprawami inwestycji zagranicznych oraz udziału Polski w NATO działającej przy Centrum Studiów Strategicznych w Waszyngtonie.