Trwa ładowanie...
d22st9y

Lepper apeluje do prezydenta o dymisję rządu

Przewodniczący Samoobrony Andrzej Lepper zaapelował do prezydenta Lecha Kaczyńskiego o podjęcie działań zmierzających do dymisji rządu. Wiceszefowa Samoobrony Genowefa Wiśniowska poinformowała, że taki wniosek został już złożony do Kancelarii Prezydenta.

Share
d22st9y

Zobacz także galerię: * Beger nagrała PiS*

"Biorąc pod uwagę olbrzymi autorytet polityczny i moralny pana prezydenta oraz zaufanie, jakim pana obdarzam, zwracam się z wnioskiem, aby wszczął pan działania zmierzające do złożenia dymisji przez rząd Jarosława Kaczyńskiego" - czytamy w apelu Leppera do prezydenta.

d22st9y

Wiśniowska powiedziała, że wniosek ma związek z korupcją polityczną PiS w stosunku do posłów Samoobrony. Zachowanie PiS jest skandaliczne, taki rząd nie powinien działać - oceniła.

We wtorek w programie "Teraz my" wyemitowano nagranie, w którym sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Adam Lipiński rozmawiał z posłanką Samoobrony Renatą Beger m.in. o stanowisku dla niej w Ministerstwie Rolnictwa w zamian za przejście do PiS.

"Ostatnie wydarzenia udowodniły, że ministrowie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jarosława Kaczyńskiego uczestniczyli w oczywistych przypadkach korupcji, mających na celu manipulowanie życiem politycznym" - czytamy w apelu.

Wiśniowska wyraziła też nadzieję, że prezydent okaże się "prezydentem wszystkich Polaków, stanie ponad podziałami i nie będzie się sugerował, że jest bratem premiera". Rząd powinien został jak najszybciej odwołany - podkreśliła.

d22st9y

Podziel się opinią

Share
d22st9y
d22st9y
Więcej tematów