Trwa ładowanie...
16-07-2015 17:16

Leniwa podróż żaby na grzbiecie ślimaka

Upał i wysoka wilgotność sprawiają, że w Indonezji nawet najkrótsza podróż staje się trudna do zniesienia. Nie tylko dla ludzi. Kurit Afsheen uchwycił niezwykłą podróż, jaką żaba drzewna zafundowała sobie na grzbiecie ślimaka.

Leniwa podróż żaby na grzbiecie ślimakaŹródło: Twitter, fot: Kurit Afsheen
d169jgg

34-letni indonezyjski fotograf uchwycił niezwykły moment w jednym z parków w dystrykcie Ciledug na wyspie Jawa. Zamiast męczyć się i w nieskończoność skakać, żaba postanowiła uczepić się muszli wolno sunącego ślimaka. Niezrażony nieproszonym gościem ślimak bez pośpiechu kontynuował swoją przejażdżkę po gałęzi drzewa.

Kruk na orle

Nietypowy moment zarejestrował również kalifornijski fotograf Phoo Chan. Jego zdjęcie na początku lipca podbiło internet.

Fotografowi udało się zrobić serię zdjęć, pokazującą cały przebieg "operacji lądowania w locie". Najciekawsze było to, że na serii zdjęć widać, jak spokojnie orzeł potraktował pasażera na gapę.

d169jgg

Szop na aligatorze

W połowie czerwca inny niezwykły przypadek uwiecznił Richard Jones podczas rodzinnej wycieczki do Parku Narodowego Ocala na Florydzie.

Mężczyzna relacjonował, że spacerował wraz z rodziną po lesie, gdy spostrzegł płynącego aligatora. W pewnym momencie na grzbiet gada wskoczył mały szop. Właśnie tę chwile udało się uchwycić aparatem. Na zdjęciu wygląda to tak, jakby szop wybrał się na spokojny rejs po rzece.

W rzeczywistości "przejażdżka" trwała zaledwie chwilę, gdyż szop odbił się od grzbietu aligatora i uciekł.

d169jgg

Łasica na dzięciole

Największą popularnością cieszyło się jednak zdjęcie Brytyjczyka Martina Le-Maya. Fotograf-amator "złapał" w kadr łasicę, która zaatakowała dzięcioła, skacząc mu na grzbiet.

Mężczyzna wykonał zdjęcie podczas spaceru z żoną w londyńskim parku Hornchurch Country. Scena zakończyła się pomyślnie dla ptaka, który zdołał zrzucić drapieżnika na ziemię. - Dzięcioł ledwie uszedł z życiem, a głodna łasiczka zniknęła w wysokiej trawie - relacjonował wówczas Le-May.

W ciągu dwóch pierwszych dni na Twitterze zdjęcie zostało podane dalej lub polubione w sumie przez ponad 11 tysięcy osób. Doczekało się także wielu przeróbek i zabawnych komentarzy.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d169jgg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d169jgg
Więcej tematów