Trwa ładowanie...

Leki na potencję z gipsem? Podrabiali i sprzedawali

12 osób zatrzymało CBŚ w sprawie handlu podróbkami specyfików na potencję; pięć zostało tymczasowo aresztowanych - poinformował rzecznik lubuskiej policji Sławomir Konieczny. Tabletki - zawierające m.in. gips - sprzedawano przez internet.

Share
Leki na potencję z gipsem? Podrabiali i sprzedawaliŹródło: Jupiterimages
d1vrkom

Postępowanie w sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wlkp. Podejrzani odpowiedzą za fałszowanie na szeroką skalę znaków handlowych. Ponadto zarzucono im pranie pieniędzy czyli legalizowanie gotówki pochodzącej z przestępczej działalności.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego KGP wpadli na trop powiązanych ze sobą osób zajmujących się handlem farmaceutykami w lutym br. Jako pierwszy został zatrzymany 25-letni mieszkaniec Warszawy. W jego bagażu i mieszkaniu policjanci znaleźli 24 tys. tabletek na potencję, które - według ustaleń śledczych - były sprzedawane w internecie. Odbiorców do kupna zachęcały reklamy i atrakcyjne ceny; klientów wyszukiwano poprzez specjalnie zakładane w tym celu strony.

- Aby ominąć prawo i utrudnić organom ścigania dotarcie do organizatorów procederu, domeny internetowe kupowane były nawet w Malezji - wyjaśnił Konieczny.

d1vrkom

Krótko po ujęciu mieszkańca Warszawy policja dotarła do kolejnych podejrzanych. Łącznie zatrzymano 12 osób - mieszkańców Warszawy, Katowic i Szczecina.

- Szczegółowe badania odnalezionych tabletek wykazały, że specyfiki te wyraźnie różniły się swym składem od oryginalnych odpowiedników, jako wypełniacz zastosowano w nich między innymi gips - powiedział rzecznik.

Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

d1vrkom
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vrkom
Więcej tematów