Trwa ładowanie...
dizck3h

Lekarze zaniepokojeni odporną na antybiotyki gruźlicą. Choroba wróciła wraz z imigrantami

Liczba zanotowanych przypadków gruźlicy w Niemczech w 2017 r. lekko spadła. Ale eksperci zaniepokojeni są jednak coraz częstszymi przypadkami odpornych na antybiotyki zarazków. Wszystko przez napływ uchodźców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Co roku na świecie na gruźlicę umiera 2 mln ludzi
Co roku na świecie na gruźlicę umiera 2 mln ludzi (Fotolia)
dizck3h

Trzy czwarte zanotowanych w 2016 roku w Niemczech chorych na tę chorobę pochodziło z zagranicy - przede wszystkim z Somalii, Erytrei, Afganistanu, Syrii i Rumunii.

Podczas gdy w 2014 r. zanotowano w Niemczech 5426 przypadków tej choroby, w 2016 roku było ich 5959. W 2017 r. liczba ta lekko spadła do 5486. Trzy procent pacjentów z tą chorobą nie reaguje na terapię antybiotykową. Wśród pacjentów z obszaru post radzieckiego odsetek ten wynosi aż 15 procent.

Jak podaje dziennik "Die Welt" niemiecki rząd chce postawić na nową strategię i zwalczać gruźlicę w krajach pochodzenia imigrantów. Chodzi o dokształcanie personelu medycznego oraz budowę lub dofinansowywanie laboratoriów.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) co roku na świecie na gruźlicę umiera 2 mln ludzi. Ponad 10 mln rocznie zaraża się tą niebezpieczną chorobą.

Przeczytaj także:

Awaria w przestarzałej belgijskiej elektrowni atomowej

Ruch bezwizowy z Gruzją. Efekty potwierdzają obawy krytyków

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dizck3h

Podziel się opinią

Share
dizck3h
dizck3h
Więcej tematów