Trwa ładowanie...
dfsr1of
Lekarze testowali na pacjentach szczepionkę na ptasią grypę. Zapadły wyroki
x-news/TVN 24

Lekarze testowali na pacjentach szczepionkę na ptasią grypę. Zapadły wyroki

Lekarze i pielęgniarki z Grudziądza, którzy testowali na nieświadomych niczego pacjentach i bezdomnych szczepionkę przeciwko ptasiej grypie, usłyszeli wyroki. Lekarze zarobili na nielegalnym procederze mnóstwo pieniędzy, które teraz będą musieli zwrócić firmie farmaceutycznej. Wobec oskarżonych zasądzono kary więzienia w zawieszeniu, grzywny i zakazy wykonywania zawodu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dfsr1of

Lekarze eksperymentowali na ubogich i bezdomnych - bez ich wiedzy i zgody. Wprowadzali ludzi w błąd - nie informując o prawdziwym celu podawanych szczepionek. Sami zarobili na tym krocie. Niczego nieświadomym pacjentom płacili po 5-10 złotych. W procederze pomagały pielęgniarki, które wykonywały zastrzyki.

Sąd w Toruniu wydał zakazy pracy w zawodzie, nałożył grzywny i wyroki więzienia w zawieszeniu. Lekarze usłyszeli kary od roku i 10 miesięcy więzienia do 2 lat w zawieszeniu na 5 lat, a pielęgniarki - od roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata do roku i 8 miesięcy w zawieszeniu na 5 lat. Grzywny wyniosły od 1 tys. zł (pielęgniarka) do 40 tys. zł (lekarze).

dfsr1of

Podziel się opinią

Share
dfsr1of
dfsr1of
Więcej tematów