Trwa ładowanie...

Lekarze szykują się do protestu. "Rządzący, opamiętajcie się!"

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy twierdzi, że minister zdrowia nie wywiązuje się z zawartego z nimi porozumienia. Chodzi o większe nakłady na ochronę zdrowia. Zdaniem środowiska lekarskiego w kolejkach umiera kilkanaście tysięcy pacjentów. Medycy planują protest i chcą poprosić pacjentów o wsparcie.

Lekarze szykują się do protestu. "Rządzący, opamiętajcie się!"Źródło: PAP, fot: Andrzej Grygiel
dm41q01
dm41q01

„Pacjenci stoją w kolejkach. Lekarze umierają na dyżurach. Rządzący, opamiętajcie się” - apeluje do rządu Mateusza Morawieckiego Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy (OZZL). Medycy szykują się do ogólnopolskiego protestu. Nie chcą podawać konkretnych terminów, ale nieoficjalnie mówi się, że dojdzie do niego w czerwcu - podaje dzienniklodzki.pl.

- Planujemy demonstrację i na razie tyle mogę powiedzieć - powiedział dziennikowi dr Krzysztof Bukiel, przewodniczący zarządu krajowego OZZL.

- Rządzący znaleźli 40 mld zł na różne wydatki, kiedy publiczna ochrona zdrowia upada. Nie ma koncepcji na jej ratunek. Dziś okazuje się, że pieniądze są, tylko leczenie Polaków nie jest priorytetem rządu. Minister zdrowia organizuje z wielką propagandą debatę, z której nic nie wynika - twierdzi Bukiel.

dm41q01

"Poprosimy o wsparcie pacjentów"

Zdaniem związkowców, w służbie zdrowia panuje "totalny chaos". Głównym powodem planowanej manifestacji jest niewywiązywanie się ministerstwa zdrowia z planowanego na 6 proc. wzrostu wydatków na służbę zdrowia do 2024 r. Zdaniem OZZL jest to nierealne, skoro rząd do planowania wydatków przyjmuje wartość PKBsprzed dwóch lat.

Dodatkowo lekarzy bulwersuje to, że w ogłoszonym ostatnio przez rząd programie wyborczym "zabrakło jakiegokolwiek słowa o ochronie zdrowia".

"Jeśli nasze apele nie poskutkują za kilkanaście tygodni zaplanujemy ogólnopolski protest w którym poprosimy o wsparcie wszystkich pacjentów" - pisze OZZL na swojej stronie internetowej.

dm41q01

Źródło: dzienniklodzki.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dm41q01
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dm41q01
Więcej tematów