Trwa ładowanie...
d1oewy0

Lekarze szykują się do protestu. "Rządzący, opamiętajcie się!"

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy twierdzi, że minister zdrowia nie wywiązuje się z zawartego z nimi porozumienia. Chodzi o większe nakłady na ochronę zdrowia. Zdaniem środowiska lekarskiego w kolejkach umiera kilkanaście tysięcy pacjentów. Medycy planują protest i chcą poprosić pacjentów o wsparcie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Protest studentów medycyny w Katowicach
Protest studentów medycyny w Katowicach (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
d1oewy0

„Pacjenci stoją w kolejkach. Lekarze umierają na dyżurach. Rządzący, opamiętajcie się” - apeluje do rządu Mateusza Morawieckiego Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy (OZZL). Medycy szykują się do ogólnopolskiego protestu. Nie chcą podawać konkretnych terminów, ale nieoficjalnie mówi się, że dojdzie do niego w czerwcu - podaje dzienniklodzki.pl.

- Planujemy demonstrację i na razie tyle mogę powiedzieć - powiedział dziennikowi dr Krzysztof Bukiel, przewodniczący zarządu krajowego OZZL.

- Rządzący znaleźli 40 mld zł na różne wydatki, kiedy publiczna ochrona zdrowia upada. Nie ma koncepcji na jej ratunek. Dziś okazuje się, że pieniądze są, tylko leczenie Polaków nie jest priorytetem rządu. Minister zdrowia organizuje z wielką propagandą debatę, z której nic nie wynika - twierdzi Bukiel.

d1oewy0

Czytaj także: Największy problem Polaków. Sondaż

"Poprosimy o wsparcie pacjentów"

Zdaniem związkowców, w służbie zdrowia panuje "totalny chaos". Głównym powodem planowanej manifestacji jest niewywiązywanie się ministerstwa zdrowia z planowanego na 6 proc. wzrostu wydatków na służbę zdrowia do 2024 r. Zdaniem OZZL jest to nierealne, skoro rząd do planowania wydatków przyjmuje wartość PKBsprzed dwóch lat.

Dodatkowo lekarzy bulwersuje to, że w ogłoszonym ostatnio przez rząd programie wyborczym "zabrakło jakiegokolwiek słowa o ochronie zdrowia".

d1oewy0

"Jeśli nasze apele nie poskutkują za kilkanaście tygodni zaplanujemy ogólnopolski protest w którym poprosimy o wsparcie wszystkich pacjentów" - pisze OZZL na swojej stronie internetowej.

Źródło: dzienniklodzki.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1oewy0

Podziel się opinią

Share

d1oewy0

d1oewy0
Więcej tematów