Trwa ładowanie...

Lekarze nie chcą homeopatii

Spada sprzedaż preparatów homeopatycznych. Przyczynia się do tego głównie kampania Naczelnej Izby Lekarskiej, która zniechęca medyków do zalecania pacjentom takich środków - pisze "Nasz Dziennik".

Share
Lekarze nie chcą homeopatii
Źródło: WP.PL, fot: Łukasz Szełemej
d1o6j54

Samorząd lekarski od dawna krytykuje homeopatię, mówiąc, że nie ma wyników badań wskazujących na ich skuteczność - przypomina "NDz".

Po tym jak NIL rozpoczęła kampanię na rzecz uświadamiania społeczeństwa, że homeopatia niewiele ma wspólnego z faktami i nauką, sprzedaż takich produktów spadła - mówi sekretarz Naczelnej Rady Lekarskiej dr Konstanty Radziwiłł.

Mogę wyrazić zadowolenie z faktu, że ludzie coraz rzadziej kupują coś, co z punktu widzenia nauk medycznych ma wartość zerową - dodaje.

d1o6j54

Jak wylicza "NDz", w 2013 r. na leki homeopatyczne wydaliśmy 100 mln zł, a jeszcze kilka lat temu było to ponad 200 mln.

A spadek obrotów w tym segmencie spowodował mniejszą liczbę zarejestrowanych preparatów. Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych podaje, że w Polsce wydanych jest 550 pozwoleń na tego typu leki i tendencja zniżkowa jest dosyć wyraźna - nawet 20 proc. mniej z roku na rok.

d1o6j54

Podziel się opinią

Share
d1o6j54
d1o6j54
Więcej tematów