Trwa ładowanie...

Lekarz ma dość herezji Jerzego Zięby. Pozywa go o 100 tys. zł

Kolejny lekarz mówi "dość" tezom głoszonym przez guru antyszczepionkowców Jerzego Ziębę. Pediatra Paweł Kukiz-Szczuciński złożył pozew i domaga się od niego 100 tys. zł.

Share
Lekarz ma dość herezji Jerzego Zięby. Pozywa go o 100 tys. zł
Źródło: Archiwum prywatne
d11uw5p

Pozew cywilny trafił już do sądu i do rąk Jerzego Zięby. – Tych zarzutów jest z pół kilo. Będę się musiał stawić w sądzie – mówił w transmisji na żywo guru antyszczepionkowców. I przekonywał swoich wyznawców, że został pozwany, ponieważ nazwał dr Szczucińskiego "donosicielem".

- Doniósł na swojego kolegę, członka Kukiz'15 posła Pawła Skuteckiego za to, że na marszu zorganizowanym przez Stop NOP Skutecki miał odwagę jako poseł wyrazić się na temat szczepionek. W mentalności Polaków jest głęboko zakorzeniona nienawiść i całkowita pogarda dla takich ludzi, którzy donoszą na swojego – mówi Zięba

I dodaje: - Za czasów ubecji wiele osób ginęło, bo sąsiad doniósł na sąsiad, Polak na Polaka. Donoszenie dla prawdziwego Polaka to czyn, na który się nie godziny. To absolutne dno i rynsztok.

d11uw5p

To co najmniej niedopowiedzenie, bo pozew dotyczy innej kwestii. - Pozwałem Ziębę, bo szkaluje mnie, przekonując, że szczepiąc dzieci podaję im truciznę. W ramach walki z jego kłamstwami godzącymi w program szczepień wytoczyłem mu proces cywilny o zniesławienie. Domagam się przeprosin oraz wpłacenia 100 tys. zł na fundację siostry Małgorzaty Chmielewskiej – mówi Wirtualnej Polsce dr Kukiz-Szczuciński.

Rozmawialiśmy z pediatrą w czasie, gdy przebywa na misji humanitarnej na granicy Ugandy i z Sudanu Południowego. Leczy m.in. dzieci chore na ospę i malarię. Pediatra przekonuje, że tezy, jakie głosi Zięba, są niebezpieczne zwłaszcza dla najmłodszych pacjentów. - Nie może być tak, że Zięba publicznie głosi takie herezje. Od lat wygłasza tezy, które godzą w program szczepień i medycynę opartą na dowodach i badaniach. Dzieje się to kosztem pacjentów, bo on wprost namawia, by rezygnować z medycyny konwencjonalnej, a w dobie kryzysu szczepień jest to niezwykle niebezpieczne – mówi dr Szczuciński.

I podkreśla, że Zięba nie ma wiedzy naukowej na temat szczepień. - O ile wiem, ma wykształcenie górnicze, skończył chyba AGH i nie ma nic wspólnego z medycyną. Nie ma żadnego wykształcenia medycznego. Nie uważam, by milczenie kolegów i koleżanek, których atakuje za używanie medycyny konwencjonalnej, było słuszne. Mam nadzieję, że pójdą za moim przykładem i też będą go pozywać – mówi lekarz.

d11uw5p

Jednym z pierwszych lekarzy, który pozwał Jerzego Ziębę, był dr Dawid Ciemięga. Na podstawie złożonego przez niego materiału dowodowego prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie zniesławienia.

Guru antyszczepionkowców ma więcej kłopotów prawnych. Wielkopolska Izba Lekarska złożyła zawiadomienie do prokuratury po tym, jak napisał on, że "najchętniej odrąbałby lekarzom te durne lekarskie łby". Komentarz pojawił się po śmierci 14-miesięcznej dziewczynki, która nie była szczepiona i zmarła z powodu powikłań związanych z zakażeniem pneumokokami. Szczepienie przeciwko tej chorobie jest obowiązkowe.

Zięba przekonywał, że lekarze powinni podać dziewczynce dożylnie witaminę C. Szpital leczący dziewczynkę poinformował, że na żądanie rodziców podano dziecku witaminę. Zięba wpis usunął.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

*Zobacz także: *Jarosław Gowin o tropach ws. Tuska. Uchylił rąbka tajemnicy **

d11uw5p

Podziel się opinią

Share
d11uw5p
d11uw5p
Więcej tematów