Trwa ładowanie...

Legnica: Zmarł 13-latek uderzony konarem podczas lekcji WF-u

Legnica: nie żyje 13-letni Kuba z Legnicy. Nastolatek doznał złamania kości czaszki, po uderzeniu konarem podczas lekcji WF-U.

Share
Legnica: Zmarł 13-latek uderzony konarem podczas lekcji WF-u
Źródło: iStock.com
d2a615g

Legnica – zmarł 13-letni Kuba

Nie żyje 13-letni Kuba, który podczas lekcji wychowania fizycznego w Legnicy, został uderzony konarem w głowę. Nastolatek zmarł w piątek, po kilkunastu dniach walki o życie. Wiadomo, że lekcja WF-u, w której uczestniczył chłopak, odbywała się w Lasku Złotoryjskim w Legnicy. Wówczas nauczycieli kazał uczniom klasy sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 podnieść konar drzewa. Niestety, w pewnym momencie nastolatkowie gwałtownie go odrzucili. Konar uderzył w głowę Kuby i mocno go przygniótł. Uczeń został przewieziony do szpitala.

Nauczyciel WF-u – zaurzty

Nauczyciel WF-u, który wydał uczniom polecenie podniesienia konaru otrzymał już dwa zarzuty. Pierwszy z nich dotyczył narażenia dziesięciu uczniów na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, natomiast drugi nieumyślnego spowodowania u jednego z uczniów ciężkiego obrażenia ciała. Wiadomo, że mężczyzna nie trafił jednak do aresztu. Wobec nauczyciela zastosowano policyjny dozór. Tymczasowo nie może również prowadzić zajęć w szkole. Śmierć chłopca może jednak skutkować zmianą postawionych mężczyźnie zarzutów.

d2a615g

Podziel się opinią

Share
d2a615g
d2a615g
Więcej tematów