Trwa ładowanie...
d3spdyc

Legnica: zabójstwo na Zakaczawiu. Sprawca usłyszał zarzuty

Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o zabójstwo kolegi od kieliszka w jednym z mieszkań na terenie Legnicy (woj. dolnośląskie). Prokuratura przedstawiła mu zarzuty i skierowała wniosek o tymczasowy areszt.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Legnica: zabójstwo na Zakaczawiu. Sprawca usłyszał zarzuty
(Policja)
d3spdyc

Legnicka policja zatrzymała 43-letniego mężczyznę, który był poszukiwany w związku z zabójstwem swojego 45-letniego kolegi w mieszkaniu przy ul. Brackiej w Legnicy.

Do zbrodni doszło 1 sierpnia 2015 r. w godzinach popołudniowych podczas libacji, w której udział brali obaj mężczyźni oraz kobieta. W pewnym momencie między 43-latkiem a jego 2 lata starszym kolegą doszło do awantury. Młodszy z mężczyzn pobił wówczas dotkliwie kompana od kieliszka i wyszedł z mieszkania. Obecna w lokalu kobieta, widząc, że pobity nie daje oznak życia, wezwała pogotowie ratunkowe. Po przyjeździe lekarze stwierdzili zgon 45-latka.

- Przeprowadzona sekcja zwłok mężczyzny wykazała, że bezpośrednią przyczyną jego śmierci były rozległe obrażenia twarzoczaszki – mówi WP Daniel Adamczyk, zastępca Prokuratora Rejonowego w Legnicy.

Zatrzymany 43-latek usłyszał zarzut dokonania zabójstwa. Prokuratura skierowała także do Sądu Rejonowego w Legnicy wniosek o tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące podejrzanego mężczyzny.

Za popełniony czyn grozi mu kara od 8 lat do dożywotniego pozbawienia wolności.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3spdyc

Podziel się opinią

Share
d3spdyc
d3spdyc
Więcej tematów