Trwa ładowanie...
d402niz

Legnica: sekcja zwłok wyjaśniła przyczyny śmierci litewskiego motoparalotniarza

Znane są wyniki sekcji zwłok 48-letniego motoparalotniarza z Litwy, który w sobotę uległ śmiertelnemu wypadkowi podczas II Motoparalotniowych Mistrzostw Świata w Legnicy (woj. dolnośląskie).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miejsce wypadku
Miejsce wypadku (PAP, Fot: Aleksander Koźmiński)
d402niz

- Biegli wskazali na ciężki uraz czaszkowo-mózgowy, spowodowany uderzeniem potylicą o podłoże podczas upadku z dużej wysokości. Dodatkowo mężczyzna doznał uszkodzenia przedniej części czaszki, ponieważ po upadku odbił się i uderzył o ziemię czołem - tłumaczy w rozmowie z Wirtualną Polską Liliana Łukasiewicz z Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Jedną z przyczyn śmierci litewskiego motoparalotniarza była również poważna niewydolność krążeniowo-oddechowa, spowodowana faktem, że upadł on plecami na silnik maszyny, co doprowadziło do oberwania się obu płuc.

Do śmiertelnego wypadku doszło 4 lipca podczas ostatniego dnia mistrzostw. W trakcie przelotu Litwin zawadził o jeden z pylonów i upadł na ziemię z wysokości 12 metrów. Mimo reanimacji, przeprowadzonej przez ratowników medycznych, mężczyzny nie udało się uratować.

Śledztwo w sprawie wypadku w ruchu powietrznym prowadzi Prokuratura Rejonowa w Legnicy. Przyczyny zdarzenia ustala także Komisja Wypadków Lotniczych.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d402niz

Podziel się opinią

Share
d402niz
d402niz
Więcej tematów