Trwa ładowanie...
Policja
kradzież

Legalizowali kradzione samochody. Policja odzyskała auta warte ponad 4 mln zł

Gang przerabiał numery identyfikacyjne VIN skradzionych w Polsce i zagranicą samochodów. Przestępcy podrabiali też dokumenty, dzięki którym otrzymywali dowody rejestracyjne dla skradzionych aut. Zarzuty usłyszało już 36 osób.

Share
Legalizowali kradzione samochody. Policja odzyskała auta warte ponad 4 mln zł
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Jan Rusek
d2r6obv

Śledztwo pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z Radomia. Z ustaleń śledczych wynika, że grupa zajmowała się kradzieżą samochodów w całej Europie i ich legalizacją w Polsce. Poza numerami VIN podrabiano dowody rejestracyjne, opłaty recyklingowe, faktury, zaświadczenia z urzędów celnych oraz zaświadczenia z przeprowadzonych badaniach technicznych. Dzięki fałszywym dokumentom w kilku wydziałach komunikacji na Mazowszu wyłudzali dowody rejestracyjne.

Później samochody był sprzedawane znajomych oraz przez ogłoszenia w internecie. Grupa działała od 2012 r. Policjanci odzyskali już 60 samochodów osobowych i ciężarowych o wartości ponad 4 milionów zł. Wśród nich są audi, mercedesy, BMW, land rovery, hondy, toyoty. Jak podaje policja, część z samochodów zostało zabezpieczonych u osób, które nieświadomie je kupiły.

Zobacz też: policjanci z rzeszowskiego CBŚP rozbili zorganizowaną grupę przestępczą. Podejrzani są obywatele narodowości polskiej i ormiańskiej

Dotychczas zarzuty m.in. kradzieży z włamaniem, fałszerstwa dokumentów, wyłudzenia poświadczenia nieprawdy, podrabiania znaków identyfikacyjnych usłyszało już 36 osób. Wobec podejrzanych zastosowano tymczasowe areszty, dozory policyjne oraz poręczenia majątkowe. Policja i prokuratura nie wykluczają dalszych zatrzymań.

d2r6obv

Podziel się opinią

Share
d2r6obv
d2r6obv
Więcej tematów