Trwa ładowanie...
dm8rtk3
21-03-2009 03:20

Leczenie bezpłodności zamiast in vitro

W Warszawie rozpoczyna się dwudniowa konferencja "Naprotechnologia - wyzwania medyczne i etyczne współczesnej ginekologii". Naprotechnologia to metoda leczenia bezpłodności, polegająca na ustaleniu przyczyn bezpłodności oraz terapii dostosowanej indywidualnie do każdej pary pacjentów. Konferencja odbywa się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

dm8rtk3
dm8rtk3

- Poprzez odpowiednie procedury diagnostyczne i lecznicze metoda ta ma pomóc parze mającej trudności z poczęciem dziecka: najpierw poprzez obserwację cyklu miesiączkowego, a potem, jeśli trzeba, poprzez badanie hormonów, leczenie hormonalne i ewentualnie leczenie operacyjne - wyjaśnił profesor Bogdan Chazan, dyrektor Szpitala Ginekologiczno-Położniczego w Warszawie. Metoda ta powstała w USA, jest praktykowana również w Kanadzie, Australii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Chorwacji, Słowacji.

Profesor Bogdan Chazan podkreślił, że lekarze zbyt szybko proponują parom, które mają trudności z płodnością, zapłodnienie in vitro. - Obecnie zaniedbuje się diagnostykę, zaniedbuje się ważną część naszej lekarskiej pracy z niepłodnymi parami, a mianowicie rozpoznanie przyczyny niepłodności. Lekarze uważają, że szkoda na to czasu, pieniędzy i kierują taką parę do in vitro - stwierdził profesor.

Organizatorami konferencji są: Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich, Fundacja Życie i Płodność, Szpital Ginekologiczno-Położniczy im. Świętej Rodziny w Warszawie, MaterCare Polska oraz Instytut Studiów Nad Rodziną Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

dm8rtk3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dm8rtk3
Więcej tematów