Trwa ładowanie...
d3jbzwq

Lech Wałęsa wykonał wyrok Sądu Najwyższego. Przeprosił

Lech Wałęsa zrealizował wyrok Sądu Najwyższego w sprawie, którą wytoczył mu Henryk Jagielski. Były prezydent został zobowiązany do publikacji przeprosin za nazwanie Jagielskiego agentem Służby Bezpieczeństwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lecha Wałęsa przeprasza Henryka Jagielskiego
Lecha Wałęsa przeprasza Henryka Jagielskiego (NurPhoto via Getty Images, Fot: NurPhoto)
d3jbzwq

Publikacja przeprosin to efekt wyroku Sądu Najwyższego w sprawie miedzy Lechem Wałęsą i Henrykiem Jagielskim. Ten drugi domagał się przeprosin za nazwanie go agentem. Wałęsa już wcześniej usłyszał, że ma przeprosić byłego pracownika Stoczni Gdańskiej. Nakazał mu to Sąd Apelacyjny 7 maja 2019 roku. Wyrok Sądu Najwyższego to efekt wniosku o kasację wyroku, złożonego przez byłego przywódce Solidarności.

Lech Wałęsa publikuje przeprosiny

Sąd zobowiązał byłego prezydenta do publikacji przeprosin w portalach gazeta.pl, dziennik.pl i na Twitterze. Wałęsa ma również przeprosić Jagielskiego listownie.

d3jbzwq

Treść opublikowanych przeprosin:

"Przepraszam Pana Henryka Jagielskiego za bezprawne pomówienie w dniu 20 stycznia 2017 roku podczas konferencji naukowej organizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej pt. "Historia powojennej Polski. Sprzeczne narracje" o to, że:

- był tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa,

- W latach pięćdziesiątych zawarł tajne, antykomunistyczne przymierze z dwoma kolegami, w którym miała obowiązywać zasada, iż w przypadku zdrady jednego z członków przymierza, członek zdradzony był uprawniony do wykonania na nim wyroku śmierci oraz, że obecnie pozostali członkowie tego przymierza zwrócili się do mnie z prośbą o pomoc w wykonaniu takiego wyroku wobec Henryka Jagielskiego.

d3jbzwq

Piątka dla zwierząt. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podjął decyzję ws. głosowania

Żadna z powyższych okoliczności nie miała miejsca, nie byłem uprawniony do formułowania tego typu stwierdzeń. Wyrażam głębokie ubolewanie, że w ten sposób naruszyłem dobre imię Henryka Jagielskiego.

Lech Wałęsa"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3jbzwq

Podziel się opinią

Share
d3jbzwq
d3jbzwq
Więcej tematów