Trwa ładowanie...
d17txbe

Lech Wałęsa zaskoczył. Domaga się likwidacji Unii Europejskiej

Lech Wałęsa ma pomysł na Unię Europejską. Jego zdaniem wspólnotę należy zlikwidować, a wszystkie kraje UE powinny zostać ponownie zmuszone do ubiegania się o członkostwo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wałęsa ma nowy pomysł na UE
Wałęsa ma nowy pomysł na UE (PAP)
d17txbe

- Unia Europejska powstała w zupełnie innych warunkach niż te, jakie mają miejsce obecnie. Od dłuższego czasu ostrzegałem Niemcy i Francję, że nie da się uratować Unii, jeśli państwa członkowskie pójdą tak daleko w różnych kierunkach. Wówczas łatwiej jest zlikwidować Unię w jej obecnej formie i zacząć od nowa. Ale oni mnie nie słuchają - powiedział Wałęsa w rozmowie z “Aftonbladet”.

Dodaje, że wszystkie kraje, które należą do UE, po raz kolejny powinny ubiegać się o członkostwo we wspólnocie. A co potem? Polityk proponuje, by stworzyć listę 10 obowiązków, a także 10 zagwarantowanych praw.

- Czasami rozwój musi zrobić duży krok, aby iść do przodu. Jak wtedy, gdy w krótkim czasie przeszliśmy z komunizmu do demokracji. Teraz ponownie musimy zrobić taki duży skok - wytłumaczył Wałęsa. Były prezydent dodał również, że system polityczny w Europie i na Zachodzie jest zepsuty.

d17txbe

Zobacz także: #15LatRazem. Foodtruck WP w Holandii

Jednocześnie Lech Wałęsa nie potrafił wskazać, na kogo będzie głosować w nadchodzących wyborach do europarlamentu. - Będę głosować, muszę. Wybiorę najmniej szkodliwą opcję - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Aftonbladet"

d17txbe

Podziel się opinią

Share

d17txbe

d17txbe
Więcej tematów